Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avukattan şok tehdit: Biz anlaşamadık, vurun

Giriş Tarihi: 8.10.2014

Alacak davasında, müvekkilini arayarak karşı taraf için "Biz anlaşamadık, vurun bunu" dediği iddia edilen avukat Halim Aydın "yaralamaya azmettirmek" le suçlanıyor

Hüseyin A.'nın Hasan S. ve Erdal Ö.'den taşınmazdan kaynaklanan alacağı vardı. Alacağını tahsil etmek için İcra Müdürlüğü'ne başvurdu ve anlaşmazlık konusu olan taşınmaz için tahliye kararı aldırdı.

5 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ
Taşınmaz üzerinde hak iddia eden 3 kişi de Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak tahliye kararının iptali için müşteki Hüseyin A. aleyhine dava açtı. Mahkeme söz konusu taşınmaz için tahliye kararı verdi. Davacı 3 kişinin vekili olan avukat Halim Aydın tahliye işlemleri sırasında müvekkilini arayarak "Biz bununla anlaşamadık, vurun bunu" dediği iddia edildi. Bu konuşma sonrası Cemal A. alacaklı Hüseyin A.'yı tabanca kabzasıyla başından vurarak darp etti. Hüseyin A. hastaneden darp raporu alarak Av. Halim Aydın'dan şikayetçi oldu. Bu şikayet üzerine Av. Halim Aydın hakkında soruşturma başlatıldı. Adalet Bakanlığı da yargılama izni verdi. Yürütülen soruşturma sonunda saldırının azmettiricisi olduğu iddiasıyla Halim Aydın hakkında dava açıldı. Hazırlanan iddianamede, Cemal A.'yı azmettirerek Hüseyin A.'nın vücut dokunulmazlığını ihlal ettiği ve yaralanmasına sebep olduğu belirtildi. Av. Halim Aydın 5 yıla kadar hapis istemiyle Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avukattan şok tehdit: Biz anlaşamadık, vurun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN