Diyetisyene 'nafaka yetmiyor' davası

Giriş Tarihi: 9.10.2014

Diyetisyen Murat Topoğlu'nun 7 yıl önce boşandığı eşi Hülya Öztürk, kızlarına verilen nafaka miktarının aylık 5 bin liraya çıkarılmasını istedi. Öztürk eski eşinin otomobillerine tedbir konulmasını da talep etti

Mavi-Yeşil'in ortaklarından, diyetisyen Murat Topoğlu'nun 7 yıl önce boşandığı eşi Hülya Öztürk, kızına verilen bin 500 lira nafakanın yetmediğini iddia ederek, nafakanın aylık 5 bin liraya çıkarılması için İstanbul Aile Mahkemesi'ne "nafakanın artırılması" davası açtı. Eski eşinin aylık gelirinin 100 bin lira olduğunu iddia eden Öztürk, Topoğlu'nun iki lüks otomobiline tedbir konulmasını talep etti. Mahkeme, Topoğlu'nun cevap dilekçesini beklerken, ekonomik ve sosyal durum araştırması yapacak.

AŞAĞILAMA İDDİASIYLA BOŞANDI

Hülya Öztürk mahkemeye sunduğu dilekçede şunları anlattı: "11 yıllık evliliğimiz bitince, kızımın velayeti bana verildi. Aylık bin 500 lira nafaka bağlandı. Bu rakamın 2 yıl sabit olarak ödenmesine karar verilirken, her yıl ÜFE ve TEFE artış oranlarının ortalaması oranında artış yapılarak ödenmesine hükmedildi. Nafakada artışlar hem gecikmeli hem de yetersiz oldu. Özel okulda okuyan kızımın okul masrafları baba tarafından ödenmesi gerekirken, baba bu ödemeleri de yapmadı. Çocuk genç kız oldu. Liseye başladı. Okula yakın olması için ev kiraladık. Topoğlu'na 'Masraflarımız arttı' dediğimde, 'Beş kuruş vermem, git mahkemeye ver' dedi." Topoğlu'nun "Vıcık vıcık yağlısın. Şişman şey" diyerek kendini aşağıladığını iddia eden Öztürk, 2007'de boşanma davası açmış, dava sonucunda çocuklarının velayetini, 3 daire ve yazlık almıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyetisyene 'nafaka yetmiyor' davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN