Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitim kampüsünde gaz paniği

Bursa'da eğitim kampüsünde gaz kokusundan çok sayıda öğrenci zehirlendi.

Giriş Tarihi: 9.10.2014 17:13 Güncelleme Tarihi: 9.10.2014 17:18

Yeniceabat BTSO Eğitim Kampüsü'nü nereden geldiği bilinmeyen bir gaz kokusu kapladı. 10 bine yakın öğrencinin eğitim gördüğü 4 okul ve 2 öğrenci yurdu bulunan kampüste büyük panik yaşandı.

Okul binalarına dolan esrarengiz koku öğrencileri etkiledi. İdareciler okulu tahliye ederek öğrencileri bahçeye çıkardı. Gazdan fenalaşan 26 öğrenci için ambulans çağrılırken, ortalık ana baba gününe döndü. Mide bulantısı şikayeti olan öğrenciler ambulanslarla hastanelere sevk edildi. Gazdan öğretmenlerin de etkilendiği görüldü.

ÖĞRENCİLERİ HASTANELİK EDEN GAZIN KAYNAĞI BELLİ OLDU

Kampüse AFAD, UMKE ve Sivil Savunma Müdürlüğü ile 112 ekipleri sevk edildi.

Sivil savunma ekipleri, özel cihazlarla okul çevresinde ölçüm yaptı. Bir kilometrelik alanda yapılan ölçümde gaz kokusunun kampüsün karşısında Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne ait alandaki topraklardan geldiği belirlendi. Toprak dökülen alanda gazın zirveye çıktığı tespit edildi.

Bugün Küçükbalıklı'dan kamyonlarla toprak getirildiği öğrenildi. Nakledilen yerdeki kimyasal sızıntıdan dolayı topraktan böyle bir gazın çevreye yayıldığı sanılıyor. Ekipler, söz konusu topraktan ve kamyonların toprak getirdiği yerden numune aldı.

6 ay önce de Kestel'deki çimento fabrikasının fırınlarında endüstriyel katı atık yakılması sebebiyle şehrin doğu bölgesine yayılan koku binlerce insanı etkilemiş, kokunun kaynağı sonradan ortaya çıkmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim kampüsünde gaz paniği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN