Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cem Garipoğlu ölmeden bir gün önce onlarla görüşmüş

Giriş Tarihi: 11.10.2014 10:19 Güncelleme Tarihi: 11.10.2014 10:20

Münevver Karabulut'u öldürdüğü gerekçesiyle cezaevinde tutuklu bulunan ve dün intihar ettiği öğrenilen Cem Garipoğlu'nun ölümüyle ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıkmaya başladı.

17 yaşındaki lise öğrencisi Münevver Karabulut'u başını keserek öldüren ve 24 yıl hapis cezası alan Cem Garipoğlu, Silivri'de 5 No'lu L Tipi Kapalı Cezaevi'nde intihar etti. Cem'in önceki gün yapılan açık görüşte ailesiyle bir saat görüştüğü, görüş sonrası iki tarafın da moralinin bozuk olduğu öğrenildi

Garipoğlu'nun cesedi, infaz koruma memurları tarafından dün sabah 08.00'de, tek başına kaldığı 3'lü koğuşunda bulundu.

Cem Garipoğlu nun özel albümü

Garipoğlu'nun Silivri 5 No'lu Cezaevi'nde 3'lü koğuşta tek başına kaldığı, kamera sisteminin ise koğuşun ortak avlusunda bulunduğu belirtildi. Kamera görüntülerinde yapılan incelemede, koğuşa kimsenin girmediği görüldü.

Koğuşun en son 02.00'de kontrol edildiği, ilk incelemelerde olayın 02.00 ile 08.00 arasında olduğu tespit edildi.

Garipoğlu'nun koğuşundan aynı yerdeki diğer boş koğuşa geçtiği, başına poşet geçirerek, çamaşır ipiyle kendisini boğduğu öğrenildi.


Münevver cinayetinden şok görüntüler

Cinayetten 197 gün sonra 17 Eylül 2009'da teslim olan Garipoğlu, tutuklu kaldığı süreyi Maltepe ve Silivri'deki cezaevlerinde geçirdi. 11 Şubat 2010 yılında ilk kez hakim karşısına çıkan Cem Garipoğlu olayın nasıl olduğunu anlatarak, "Münevver'i cansız görünce kendimi de öldürmek istedim. Ancak yapamadım" demişti.

ÖLÜMDEN 1 GÜN ÖNCE
CEM'in önceki gün yapılan açık görüşte ailesiyle bir saat görüştüğü, görüş sonrası iki tarafın da moralinin bozuk olduğu öğrenildi.

SOSYAL MEDYAYA BOMBA GİBİ DÜŞTÜ
Cem Garipoğlu'nun intihar etmesi sosyal medyaya da bomba gibi düştü. Garipoğlu'nun intiharı Twitter'da en çok konuşulan olaylar arasına girdi.

CENAZESİ CEZAEVİ'NDE ÇIKARILDI
Cem Garipoğlu'nun cenazesi saat 13.50 sıralarında cenaze aracıyla cezaevinden çıkarıldı. Cenaze aracı ve çevresinde Garipoğlu'nun yakınlarında kimsenin olmadığı görüldü. (Hürriyet)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cem Garipoğlu ölmeden bir gün önce onlarla görüşmüş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN