Taksim'de 'İlk Yardım'a son adım

Giriş Tarihi: 11.10.2014

Taksim Hastanesi'nin inşaası için ihale tarihi belli oldu. Özel hastane konforunda inşa edilecek bina 250 yatak kapasiteli olarak planlandı

Taksim'in hastanesine kavuşması için son adım da atıldı. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yapımı için ihale yapılacak. Taksim'de Sıraselviler Caddesi'nde uzun süre İlk Yardım Hastanesi olarak hizmet veren Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yeniden inşası için açılan ihale 15 Ekim'de gerçekleştirilecek.

PROJELERİ ONAYLANDI
Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek ihale, bölgedeki ihtiyacın aciliyeti nedeniyle ilansız davet usülüyle pazarlık yapılarak gerçekleştirilecek. 200 yataklı olarak yapılacağı söylenen yeni hastanenin talebi karşılayabilmesi için yatak kapasitesi 250'ye çıkartıldı. Restorasyon maliyeti yapım bedelinden fazla olacağı için yıkılıp yeniden yapılması kararlaştırılan hastanenin projeleri Anıtlar Kurulu'ndan da onaylandıktan sonra inşa için son adım atıldı. Yeni hastane 44 bin 950 metrekare kapalı alan üzerinde, 64 poliklinik odalı ve 43 yoğun bakım yataklı planlandı.

ODALARA OTEL KONFORU
Özel hastanelerdeki konseptin benimsendiği hastanede, odalar 1 ya da 2 kişilik olacak. İçinde banyo, tuvalet, televizyon, buzdolabı, refakatçi koltuğu yer alacak. Hasta odalarının dışında ameliyathaneler, hasta bekleme odaları, poliklinikler ve diğer bölümler de modern olacak. Taksim Sıraselviler Caddesi üzerinde bulunan tarihi Taksim Hastanesi'nin eski binaları yıkılarak yapılan Taksim İlk Yardım Hastanesi 1969 yılında hizmete girmişti. Yıkılan Taksim Hastanesi'ne ait bina, I. Dünya Savaşı'ndan önce Katolik papazların sörler evi ile bakıma muhtaç olanlara bir bakım evi olarak kullanılıyordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taksim'de 'İlk Yardım'a son adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN