Azra bebek üç yaşında

Van depreminde enkazdan 47 saat sonra çıkarılarak mucize kurtuluşun simgesi olan "Azra bebek", 3'üncü yaşını ailesi ve arkadaşlarıyla kutladı

Giriş Tarihi: 12.10.2014
Azra bebek üç yaşında
Van depremine henüz 14 günlükken yakalanan ve enkaz altından 47 saat sonra çıkarılarak depremin simgesi haline gelen "Azra bebek", memleketi Sivas'ta, annesi, dedesi, babaannesi ve amcasıyla üçüncü yaş gününü kutladı. Annesi Semiha, babaannesi Gülsade, dedesi Ahmet ve amcası İsmail Karaduman ile Sivas'ta yaşayan Azra Karaduman, evde oyuncaklarıyla zaman geçiriyor. Baba Sinan Karaduman'ın 3 yıl önce depremde yaşamını yitirmesiyle yasa boğulan Karaduman ailesi, depremin simgesi Azra ile acılarını unutmaya çalışıyor. Aile fertlerinin bir araya geldiği doğum gününde, Azra'nın oldukça neşeli olduğu görüldü.

BABASIZ GEÇEN 3 YIL
"İyi ki doğdun Azra'mız" yazılı pastadaki 3 mumu söndüren Azra, daha sonra kesilen pastadan yedi. Azra'yı doğum gününde, annesi, dedesi, babaannesi, amcası ve akrabaları yalnız bırakmadı. Dede Ahmet Karaduman, Azra'nın evin neşesi olduğunu belirterek, "Azra'nın babasız geçen üçüncü yılı ama biz ona bunu hiç hissettirmemeye çalışıyoruz. Azra kızımız, en büyük tesellimiz, evimizin her şeyi. Tüm sevgimizi birleştirdik. Onun sağlıklı, huzurlu ve iyi bir evlat olarak yetişmesi için gayret gösteriyoruz" dedi. Van'ın Erciş ilçesinde 23 Ekim 2011'deki depremde 14 günlükken enkaz altında kalan Azra bebek, 47 saat sonra kurtarılarak depremin simgesi haline gelmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Azra bebek üç yaşında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN