Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Han tiyatrosunda kardeş davası

Avluyu çevreleyen odalardan 4'ünün hak sahibi olduğunu belirten Ferit Erkal, odaları boşaltmayan ağabeyi Genco Erkal'a dava açtı

Giriş Tarihi: 14.10.2014
Han tiyatrosunda kardeş davası
Türkiye'de ilk özel tarihi açık hava tiyatrosu olma özelliği taşıyan ve üç ay önce kimliği belirsiz kişiler tarafından tahrip edilen Genco Erkal'ın (76) İstanbul Eminönü'nde bulunan Ali Paşa Hanı'ndaki tiyatrosu, iki kardeşi birbirine düşürdü. Handaki avluyu çevreleyen odalardan 4'ünün hak sahibi olduğu halde ağabeyi Genco Erkal'ın bu odaları boşaltmadığını ve haksız yere işgal ettiğini iddia eden kardeşi Ferit Erkal (72), İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 85 bin 848 liralık ecrimisil davası açtı.

BABALARINDAN MİRAS

Davalı Genco Erkal'ın avukatı, Anıtlar Kurulu'ndan izinli ve Fatih Belediyesi'nden ruhsatlı olan handa iki kardeşin değişik odaların maliki olduğunu belirterek, kardeşlerin babalarından miras kalan bu odaları bir ayrım yapmaksızın birlikte kullandıklarını ifade etti. Cevap dilekçesinde, "Davacı 2014 Mayısında iş hanının orta avlusunda tiyatro faaliyetinde bulunan davalının bu faaliyetine devam etmesini istememiş ve odaların boşaltılmasını talep etmiştir. Davacının ihtarnamesine karşı bir borcumuzun olmadığını ve ihtar tarihi itibarıyla odaları derhal boşalttığımızı belirttik. Davanın reddini istiyoruz" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Han tiyatrosunda kardeş davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN