Havalar nasıl olacak?

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki bazı iller için kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu.

Giriş Tarihi: 15.10.2014 08:24 Güncelleme Tarihi: 15.10.2014 09:47
Havalar nasıl olacak?
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gökgürütlülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Elazığ, Tunceli, Bingöl, Bitlis, Şırnak, Diyarbakır, Batman, Siirt, Tokat çevreleri ile Yozgat'ın doğu, Adıyaman ve Mardin'in kuzey ve doğu, Ordu'nun iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Marmara'nın doğusu ile İç Ege'de gece ve sabah saatlerinde yer yer sis bekleniyor.

Hava sıcaklığı, doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden, güney ve doğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden, bazı illere yönelik "meteorolojik uyarı" yapıldı.

Uyarıya göre, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da görülecek yağışların, Diyarbakır, Batman, Siirt, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Bitlis ve Şırnak çevreleriyle Mardin'in kuzey ve doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Uyarıda, kuvvetli yağışın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis bekleniyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer sis bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, orta ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, Eskişehir dışında bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü yağışlı, gece ve sabah saatlerinde batısının yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Yozgat'ın doğu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Sinop ve Kastamonu çevrelerinin yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç ve batı kesimleri gece ve sabah saatlerinde yer yer sisli.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz bölümü ile zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Tokat çevreleri ile Ordu'nun iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Elazığ, Tunceli, Bingöl, Bitlis ve Şırnak çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 mm) olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Diyarbakır, Siirt, Batman çevreleri ile Adıyaman ve Mardin'in kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli (21-50 mm) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN