Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Garipoğlu çifti DNA örneği ve

"Cem Garipoğlu'nun kaçtığı" iddialarının açıklığa kavuşması için Tülay ve Nida Garipoğlu çiftinden DNA örneği alındı. Sonuç, Karabulut ailesine bildirilecek

Garipoğlu çifti DNA örneği ve
Silivri Cezaevi'nde geçtiğimiz günlerde intihar eden Cem Garipoğlu'nun anne ve babası, oğullarının öldüğünü kanıtlamak için Adli Tıp Kurumu'nda DNA örneği verdi. Münevver Karabulut'un ailesi kızlarının katilinin cezaevinden kaçırıldığı ve ölen kişinin o olmadığı iddialarından hareketle, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak ölen kişinin Cem Garipoğlu olduğunun ispatlanmasını talep etti. Bunun üzerine savcılık, Adli Tıp'tan anne ve babadan DNA örneği alınmasını ve Cem Garipoğlu'nun otopsi örnekleriyle karşılaştırılmasını istedi. Cem Garipoğlu'nun annesi Tülay Makbule Garipoğlu ve babası Mehmet Nida Garipoğlu dün 09.40'ta Adli Tıp'a gelerek tükürük ve kan örneği verdi. Örnekler, Adli Tıp Biyoloji İhtisas Dairesi'nde karşılaştırılacak. Çıkan sonuç ise Karabulut ailesine bildirilmek üzere Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilecek.

ŞİKÂYETÇİ DEĞİLLER
Oğullarının otopsi görüntülerini izlemek istemeyen Garipoğlu ailesinin, soruşturmayla ilgili de kimseden şikayetçi olmayacağı iddia edildi. Soruşturma, resen yürütülerek sonuca bağlanacak. Öte yandan Garipoğlu ailesinin avukatı Aytekin Kaya, ölen kişinin Cem Garipoğlu olup olmadığı tartışmalarına tepki gösterdi. Kaya, "Ölen kişinin Cem Garipoğlu olup olmadığının sorulması çok saçma bir durum. Cem öldükten sonra artık kimseyi ilgilendirmez. Biz sanal mı yaşadık, otopsiyi, gasilhaneyi, defini, hepsini? Muz cumhuriyeti değiliz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Garipoğlu çifti DNA örneği ve
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN