Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den ölüm kokusu yayılıyor

Giriş Tarihi: 16.10.2014 11:32
Kobani'den ölüm kokusu yayılıyor

IŞİD ve YPG güçleri arasında günlerdir süren çatışmaların beraberinde getirdiği ölümlerin, Suruç'a bağlı sınır köylerinde ceset kokularına yol açtığı öne sürüldü. Özellikle sınırına yaklaşık 500 metre mesafede bulunan Çengelli Köyü'nde ikamet eden vatandaşlar alışık oldukları çatışma seslerine şimdiler de ceset kokularının karıştığını ifade ettiler.

Suruç'un Güneydoğusunda yöre halkı tarafından Kürtçe ismi ile Alizera olarak bilinen Çengelli köylüleri, 'de yaşanan çatışma seslerinin ardından şimdilerde soludukları havaya ceset kokularının yayıldığını öne sürdüler. Özellikle IŞİD militanlarının kendi yaralılarını köy sınırına kadar getirip kurşuna dizdiği ve cesetleri günler sonra gelip aldıklarını öne süren köylülerden Ethem Eşiyok; 'Uçak sesleri ile akşamları yatamıyor ölen insanların kokuları buraya kadar geliyor. 4-5 gün kalan cesetlerin kokusundan yatamıyoruz. Hayvanlardan daha pis kokuyorlar. IŞİD militanları yaralılarını kurşuna diziyor. Silah seslerini duyuyoruz. Eskiden kapılarımızı kilitlemeden yatardık ama şimdilerde IŞİD militanlarının buralara kadar gelip bizi de katledecekleri korkusu ile yaşıyoruz. Uçak ve kurşun seslerine alıştık açıkçası. Çocuklar da alıştı bu duruma. Film seyreder gibi alışılmış bir durum var burada' diye konuştu.

Köylülerden Fatma Karaca da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek yaşanan çatışmaların durdurulması için yardım çağrısında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kobani'den ölüm kokusu yayılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN