Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hafta sonuna dikkat! Havalar soğuyor

Meteoroloji'nin tahminlerine göre hafta sonunda Marmara Bölgesi’nde yağışlı hava ile birlikte hava sıcaklığı 2 ila 4 derece düşecek.

Giriş Tarihi: 17.10.2014 10:23 Güncelleme Tarihi: 17.10.2014 11:02
Hafta sonuna dikkat! Havalar soğuyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu, Afyon, Kütahya, Mardin, Batman, Siirt, Gaziantep, Kilis ile Şanlıurfa'nın batısı ve Diyarbakır'ın kuzey ve doğu çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bartın, Zonguldak, Düzce, Karabük, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ve Sakarya çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren Hatay çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, kuzey, iç ve Doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güney ve batı, zamanla Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında doğu ve güneydoğu, iç kesimlerde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren İç Ege, İç Anadolu'nun güney kesimleri, Batı Karadeniz ile Orta ve doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI DÜŞECEK

Marmara Bölgesi'nde bugün başlayacak sağanak yağışın bu gece ve yarın gök gürültülü sağanak yağış olarak devam edeceği belirtiliyor.

Tahminlere göre bugün hava sıcaklığı gündüz 22 gece ise 17 olurken, yarın gündüz 20, gece ise 12 derece olacak. Tahminlere göre pazar günü hava sıcaklığı gündüz 16, gece ise 10 dereceye düşecek ancak yağmur beklenmiyor. Güneşli bir Pazartesi'den sonra ise sıcaklıklar 1 ila 2 derece artacak.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Bartın, Zonguldak, Düzce, Karabük, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ve Sakarya çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren Hatay çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA:
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, doğusu ile gece saatlerinden sonra Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sakarya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı yer yer çok bulutlu, Kütahya ile Afyonkarahisar çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu, doğusu ile zamanla bölge genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Hatay çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bartın, Zonguldak, Düzce, Karabük ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile öğle saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, Mardin, Batman, Siirt, Gaziantep, Kilis çevreleri ile Şanlıurfa'nın batısı ve Diyarbakır'ın kuzey ve doğu ilçelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hafta sonuna dikkat! Havalar soğuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN