İstanbul'da Ebola alarmı

Giriş Tarihi: 17.10.2014 16:38 Güncelleme Tarihi: 10.11.2014 12:46
İstanbul'da Ebola alarmı

Hac görevini tamamladıktan sonra ülkesine gitmek için Türkiye'den kalkacak uçağı bekleyen Nijeryalı turist, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde önceki gece fenalaştı. Kalbi duran turist, kaldırıldığı Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde öldü. Ceset, izole ortamda muhafaza edilmesi için, Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

Ölümcül Ebola virüsü dünyayı tehdit ediyor. Aralarında Türkiye'nin de olduğu birçok ülke, virüs tehdidine karşı alarma geçti.

Son şüpheli vaka, İstanbul'da görüldü. Hac görevini tamamladıktan sonra ülkesine gitmek için Türkiye'den kalkacak uçağı bekleyen Nijeryalı turist Rabbizayyanu Hakse, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde önceki gece fenalaştı.

Kalbi duran turist, kaldırıldığı Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde öldü. Ceset, izole ortamda muhafaza edilmesi için, Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Kan sonuçları Sağlık Bakanlığı tarafından yurtdışına gönderildi.

HAC DÖNÜŞÜNDEYDİ

Nijeryalı turist havalimanında fenalaştı, hastanede öldü. Adli Tıp Kurumu teyakkuza geçti. İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali yolcu salonunda bekleyen Nijeryalı turist, fenalaştıktan sonra, kaldırıldığı Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Nijeryalı turist cesedin izole ortamda muhafaza edilmesi için Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Kan sonuçları Sağlık Bakanlığı tarafından yurtdışına gönderildi.

Bütün dünyayı saran ölümcül Ebola virüsü korkusu, İstanbul'da yaşanıyor. Önceki gece Atatürk Havalimanı'nda yolcu bekleme salonunda fenalaşan Nijerya vatandaşı Rabbizayyanu Hakse için 112 Acil Servis ekipleri salona gelerek fenalaşan turisti Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine götürdü. Hac görevini tamamladıktan sonra ülkesine gitmek için Türkiye'den kalkacak uçağı beklerken fenalaşan turist bütün müdahalelere rağmen kalbi durarak hayatını kaybetti. Nijeryalı turistin kanında yüksek şeker çıktığı öğrenildi Hastane ve Adli Tıp Kurumu teyakkuza geçti Nijeryalı turistin hayatını kaybetmesinin ardından acil olarak cesedinin izole bir yerde muhafaza edilmesi için Adli Tıp Kurumu morguna gönderilerek Ebola şüphesinden bahsedildi.

Adli Tıp Kurumu turist için kullanılmayan özel izole bir bölümü karantina altına alarak cesedi muhafaza etmek için bu bölüme yerleştirdi. Adli Tıp Kurumu personeli, Ebola virüsü konusunda uyarılarak dezenfekte ve maske ile işlem yapılması belirtildi. Adli Tıp Kurumu teyakkuza geçerken, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde de bir dizi önlemlerin alındığı öğrenildi. Adli Tıp Kurumu Nijeryalı turistin kan örneklerini Sağlık Bakanlığı'na gönderdi. Sağlık Bakanlığı Nijeryalı turistin kan numunelerini yurtdışına gönderdi. Yapılan incelemeler sonucunda turistin Ebola virüsü taşımadığı öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'da Ebola alarmı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN