Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu meydanda 130 gün çalışma var

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Üsküdar Çavuşderesi ve Bülbülderesi ıslah çalışmalarını başlatıyor.

Giriş Tarihi: 18.10.2014 12:49 Güncelleme Tarihi: 18.10.2014 12:51
Bu meydanda 130 gün çalışma var
İBB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, öncelikle Çavuşderesi'nde yapılacak ıslah çalışmalarıyla aşırı yağışlarda ortaya çıkan olumsuzlukların önüne geçilmesi amaçlanıyor. Çalışmalar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı/Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü'nce gerçekleştirilecek.

Çavuşderesi'nde yetersiz kalan denize deşarj yağmur su kanallarının kapasiteleri yeni çalışmayla 10 kat artırılacak. Çalışma kapsamında dereye paralel olarak 140 metre uzunluğunda, 120 santimetre çapında atık su kolektörü ve çalışmaların yürütülmesi için altyapı deplaseleri yapılacak. Üsküdar Meydanı'nı su baskınlarından koruyacak Çavuşderesi ıslah çalışmaları 3 etap halinde yapılacak ve 130 gün sürecek.

Birinci etap 50 gün olacak. Üsküdar Meydanı, 22 Ekim saat 22.00'den itibaren kısmen trafiğe kapatılacak, araç ve yaya ulaşımı alternatif yol ve yaya koridorlarından sağlanacak.

Bu sürede Marmaray İstasyonu önünde ikişer şeritli sahil yolu, şantiye alanı nedeniyle daralacağından, 1 gidiş, 1 geliş olarak çalışacak. Harem istikametinden gelip Beykoz istikametine gidecek araçlar, Marmaray İstasyonu, Mihrimah Sultan Camisi ve Üsküdar Sahil Yolu arasında oluşturulacak dönel adayı kullanarak yeniden sahil yoluna bağlanacak. Ahmediye Meydanı'ndan gelip Harem istikametine gidecek araçlar ile Selmani Pak Caddesi'nden gelip Ahmediye Meydanı yönüne dönecek araçlar aynı dönel adayı kullanarak istedikleri istikametlere gidebilecek.

İkinci etap 40 gün sürecek. Çalışmalar, Marmaray İstasyonu ile Hakimiyeti Milliye Caddesi arasında yapılacak. Üsküdar Meydanı'ndaki trafik akışı için III. Ahmet Çeşmesi çevresinde oluşturulacak dönel ada kullanılacak. Hakimiyeti Milliye Caddesi'ndeki yaya geçişleri, şantiye alanı ile Hakimiyeti Milliye Caddesi arasında yapılacak koridordan sağlanacak.

Üçüncü etap 40 gün sürecek. Şantiye alanı Hakimiyeti Milliye Caddesi üzerinde Selmani Pak Caddesi'nin giriş kısmına denk geldiği için, birinci etap süresince kullanılan dönel adadan trafik akışları sağlanacak. Hakimiyeti Milliye Caddesi'ndeki yaya geçişleri ise Ahmediye Meydanı istikametine ötelenerek yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu meydanda 130 gün çalışma var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN