Türkiye'nin en iyi haber sitesi

600 bin liralık soygun

Mazgaldan bodruma inip, döviz bürosunun duvarını delen soyguncular 600 bin liralık soygun yaptı. 'de yakın zamanda buna benzer 4 kuyumcu soygunu gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 18.10.2014
600 bin liralık soygun
'de mazgaldan indikleri bodrum katından duvarı delip, bir döviz bürosuna giren soyguncular, kasadaki 600 bin lirayı alarak kayıplara karıştı. Polis daha önce de aynı yöntemle soygunlar yapıldığı için soyguncuların aynı çeteden olduğu ihtimalini değerlendiriyor. İzmir Fevzipaşa Bulvarı'ndaki bir döviz bürosunun bulunduğu binanın yan sokağına gelen soyguncular, demir mazgalın kilidini kırıp, bodrum kata indi. Ardından döviz bürosunun duvarını delip içeriye giren soyguncular, alarmı etkisiz hale getirdikten sonra demir kesme spiraliyle kasayı açtı ve yaklaşık 600 bin lira tutarındaki döviz ve Türk parasını alarak kaçtı. Dün sabah iş hanını açan görevliler durumu fark edince durumu hemen polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polisler çevredeki güvenlik kameralarının görüntülerini incelemeye aldı. Yapılan incelemede, son derece profesyonel hareket eden soyguncuların elektriği kestikten sonra alarm sistemi ve kameraları balyozla parçaladıkları belirlendi. Döviz bürosunun sahibi Hüsnü Üstünel (47), "Hırsızların girdiği bodrumu ben bile ilk kez gördüm. Duvarı delip içeriye girmişler ve alarmı etkisiz hale getirmişler" dedi. Son soygun, daha önce de benzer şekilde yapılan soygunları yeniden gündeme getirdi. Polis, başta İzmir olmak üzere birçok kentte benzer şekilde duvarı delerek yapılan soygunların, aynı çete tarafından yapılmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

YÖNTEMLERİ TIPATIP AYNI
Kemeraltı Çarşısı'nda bir kuyumcunun duvarını delip kasayı kıran soyguncular 5 kilo altın çaldı. Karabağlar'da kalorifer kazanından duvarı delen soyguncular kuyumcunun alarmını devre dışı bırakıp, 300 bin liralık altın çaldı. Yine Karabağlar'da yandaki evin duvarını delip kuyumcuya giren soyguncular, vitrini brandayla kapatıp 750 bin liralık altın çaldı. Buca'da bir kuyumcunun duvarını delen soyguncular kasayı da keserek, 300 bin liralık altınla kaçtı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
600 bin liralık soygun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN