Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnsan yüzüne benzeyen taş görenleri şaşırttı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde bir vatandaş tarafından denizde bulunan ve insan yüzünü anımsatan 35 gram ağırlığındaki taş, görenleri hayrete düşürüyor.

Giriş Tarihi: 18.10.2014 16:16

İskenderun'da bir lokantada aşçı olarak çalışan 66 yaşındaki Alaattin Akoğlu Öz'ün denizde bulduğu insan yüzünü anımsatan taş, görenleri şaşkınlık içerisinde bırakıyor.

Taşı görenlerin hayrete düştüğünü anlatan Alaattin Akoğlu Öz, "Arkadaşlar merak edip gelip görmek istiyorlar. Tanımadığım kimseye göstermedim. Taşı görenler hayretler içerisinde kalıyor. Bilhassa taşın görüntüsünü telefonları ile fotoğraflayan çok arkadaş oldu dedi.

İnsan yüzünü anımsatan taşı koruma kabı içerisinde sakladığını ve devamlı olarak denizde ilginç taşlar toplamaya çalıştığını kaydeden Öz, "Tesadüf olarak bu insan yüzü görünümlü taşı buldum. Çok şaşırdık. İlk olarak elden yapıldığını düşündük. Sonra da doğal olduğunu fark ettik ve sakladım. Birkaç aydır bende duruyor. İlk olarak aileme gösterdim. Taşı kime gösterdiysem şaşkınlık içerisinde karşıladı diye konuştu.

İnsan yüzünü anımsatan taşı merak edip Öz'ün çalıştığı lokantanın önüne gelen vatandaşlar da taşı ilgiyle inceledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnsan yüzüne benzeyen taş görenleri şaşırttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN