Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralelciler film oldu

Kod adı K.O.Z. adlı film Türkiye'nin üzerinde oynanan kirli oyunları anlatıyor. Yapımcı Yalçınkaya: Film, devletin içine yerleşen mikropların ifşasıdır

Giriş Tarihi: 18.10.2014
Paralelciler film oldu
Kod Adı K.O.Z isimli sinema filminin basın toplantısı dün gerçekleştirildi. Yargı ve polis teşkilatındaki yapılanma; MİT Müsteşarı'nın ifadeye çağrıldığı gece; Gezi olayları; 17 Aralık döneminde MİT TIR'larına yapılan operasyonlar, 17 ve 25 Aralık operasyonlarıyla birlikte neyin hedeflendiği; savcı ve hakimlerin imza attığı hukuk cinayetleri başta olmak üzerine pek çok konu başlığının yer aldığı filmin basın toplantısına film ekibi tam kadro katıldı. Şubat 2015'te vizyona girmesi beklenen projede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı oynayan Orhan Kılıç'ın yanı sıra Hazım Körmükçü, Tolga Karel, Hakan Ural, Günay Musayeva gibi isimler rol alıyor. Film hakkında bilgi veren yapımcı Uğur Yalçınkaya, "Devletin içine bir parazit gibi yerleşmiş 40 yıllık mikropların ifşasıdır bu film. Ne bir devlet, ne bir hükümet, ne dernek, ne de vakfın delikli tek bir kuruşu bile yoktur. 'Bu bir aklama çabasıdır, hükümet filmidir' yorumları beni gerçekten üzmüştür. Kültür Bakanlığı'na bile başvurmamış, bütçe istememiş bir sinema filmidir. Hükümetten destek aldığımızı ispat eden bir gazeteci olursa sözümü yer ve bu sinema filmini çekmeyeceğime söz veririm" açıklamasında bulundu. Filmle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmediklerini belirten Yalçınkaya, "Bu süreçte Paralel Yapı'dan tehditler aldınız mı?" sorusuna ise "1 yıllık yolculukta yaşadığım şeyler var, bunları anlatsam 2 gün yerimizden kalkamayız" dedi.

'ŞEREF DUYUYORUM'
Filmde o dönemin Başbakanı Erdoğan'ı oynayan Orhan Kılıç da "12 senedir bize her gün gündem olan bir insan, bir pop star var. Siyasetle çok yakından alakalıyım. 6 aydır bir bombardıman var Alman basınından. 'Erdoğan üzerinden bunu yapıyorlarsa, çıkar gruplarının canını acıtıyor' demektir. Ben bu rolü oynamaktan şeref duyuyorum ve en iyi şekilde oynayacağım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralelciler film oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN