Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahte damadın kızı oldu

Sahte kimlikle evlenen beş çocuk babası Ahmet Çiftçi mahkemede "Hicran evli olduğumu biliyordu" dedi. Hicran Kalem, doğum yaptığı için duruşmaya katılmadı

Giriş Tarihi: 18.10.2014
Sahte damadın kızı oldu
'da evli ve 5 çocuk babası olan ilaç mümessili Ahmet Çiftçi (28) 2 yıl önce gittiği bir eczanede çalışan Hicran Kalem'e (20) âşık oldu. Genç kıza kendini "İsmail Taş" olarak tanıtan Çiftçi, 4 ay sonra evlenme teklif ettiği genç kızdan olumlu yanıt alınca sahte bir anne baba ayarlayıp ailesinden istedi. Sahte kimlikle yapılan nikâhın ardından çift birlikte yaşamaya başladı. Ancak gerçek İsmail Taş'ın, tesadüfen kayıtlarda "evli" olduğunu öğrenmesiyle durum ortaya çıktı. Tutuklanan Ahmet Çiftçi hakkında, 'resmi belgede sahtecilik'ten 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. 19. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkan tutuklu sanık, sevdiği kadının kendisinin evli ve çocuklu olduğunu bildiğini iddia ederek şunları söyledi: "Hicran ile Facebook'ta tanıştık. Adımı Ahmet olarak bildiğine dair bana gönderdiği mesajlar var. Evlenmek istiyorduk. Ancak evli olduğum için ailesinin bana karşı çıkacağını söylüyordu. Böyle bir yola başvurmamızı kendi istedi. Arkadaşım İsmail Taş'ın kimliğini nikâh işlemleri için kullandım" dedi. Eşinin ailesinin baskısı nedeniyle kendisinden şikâyetçi olduğunu öne süren Çiftçi, "Düğün için aldığım eşyalardaki faturada gerçek ismim yazıyor" dedi. Doğum yapan ve bir kız bebek dünyaya getiren Hicran Kalem ise tedavisi sürdüğü için duruşmaya katılamadı.

MESAJLAR İNCELENECEK

Hâkim, sanığın tahliye talebini reddederken, cep telefonu kayıtlarının bilirkişiye gönderilerek mesajların tespitini istedi. Ayrıca Hicran Kalem ve 3 kişinin daha zorla getirilmesine karar verildi. Genç kadının avukatı, bebeğin şu anda İsmail Taş'ın üzerine kayıt ettirileceğini, ancak dava sonuçlandıktan sonra evliliğin iptali için dava açacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte damadın kızı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN