Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sessiz sedasız boşandılar

Giriş Tarihi: 19.10.2014
Sessiz sedasız boşandılar

Üç yıl önce dünyaevine giren Hrant Dink'in kızı Delal Dink ile Agos Gazetesi'nin Yayın Yönetmeni Murat Koptaş, anlaşmalı olarak boşandı. Çiftin bir yaşındaki çocuklarının velayeti anneye verildi

2007'de uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden gazeteci Hrant Dink'in kızı Delal Dink ile Agos Gazetesi Yayın Yönetmeni Murat Koptaş'ın 3 yıllık evliliği sona erdi. Anlaşmalı olarak boşanan çiftin müşterek çocuklarının velayeti anne Delal Dink'e verildi.

BİN LİRA NAFAKA

Murat Koptaş'ın çocuk için her ay bin lira iştirak nafakası ödemesine karar verilirken davalı Delal Dink herhangi bir maddi ya da manevi tazminat talep etmedi. Delal Dink, 3 yıl önce sade bir düğünle gazetenin şimdiki Genel Yayın Yönetmeni Murat Koptaş'la hayatını birleştirdi. Kumkapı Meryem Ana Kilisesi'nde evlenen çiftin şimdi bir yaşında olan küçük bir kız çocukları dünyaya geldi. Ancak çiftin mutlu giden evliliği, uzun sürmedi. Anlaşmalı olarak boşanmak isteyen çift, geçtiğimiz ağustos ayı sonunda mahkemeye başvurdu. Koptaş'ın avukatı Murat Deha Boduroğlu, dava dilekçesinde tarafların boşanmak istediğini ve ortak yaşamlarını çekilmez hale getiren geçimsizlikler baş gösterdiğini belirtti. Protokole göre Koptaş, haftanın belirli günlerinde çocuğunu görebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sessiz sedasız boşandılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN