Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de 'arıza' ı

Giriş Tarihi: 20.10.2014 09:29 Güncelleme Tarihi: 20.10.2014 09:47
THY'de 'arıza' rötarı

'nin check-in sisteminde meydana gelen arıza nedeniyle bazı seferlerde lar yaşandı.

THY bilet sisteminde arıza

'nın () bilgisayar sisteminde dün akşam saatlerinde bir arıza meydana geldi. Arıza nedeniyle bazı iç ve dış hat seferlerinde lar yaşandı.


Arıza saat 21.45 sıralarında "Troya" adı verilen bilet ve check-in sisteminde gerçekleşti. Arıza nedeniyle bilet satış ve onay noktalarında kuyruklar oluştu.

BEKLENENDEN UZUN SÜRDÜ

Sistemlerde arızanın beklenenden uzun sürmesi üzerine, yer hizmeti görevlileri işlemleri manuel yapmaya çalıştı. Yaşanan arızadan dolayı yolcular uçaklara geç alındığı için de bazı iç ve dış hat uçuşlarında rötarlar meydana geldi. THY Bilgi İşlem görevlilerinin arızayı gidermek için yoğun çaba harcadığı öğrenildi. Arıza 2 saat sonra giderilebildi.

THY FUARDA

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki 3 günlük seyahat fuarında THY açtığı stantla kurumun yanı sıra ikramlarıyla ülke tanıtımı da yapıyor.

Fuarın ilk gününde sadece biletli ve davetli profesyonellere açık olan fuara onlarca seyahat acentası ile havayolları firmaları, ülkelerin turizm kuruluşları, turistlere yönelik Sağlık hizmetleri veren firmalar, cruise firmalarıve basın stantları yer alıyor.

Fuarda stant açan Türk Hava Yolları (THY) ikramlar için İstanbul'dan getirilen şef aşçı ile başta baklava, lokumolmak üzere çeşitli ikramlarda bulunuyor.

Fuarı gezen Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçisi Mehmet Dönmez, Arjantin Büyükelçisi Marcelo Joaquin PujoileTHY standını ziyaret ederek THY Kopenhag Müdürü Pınar Ayvaz ile de birlikte Arjantinli futbolcu Messi'nin fotoğrafları önünde poz verdi.

Büyükelçi Mehmet Dönmez, THY'nin iftihar kaynağı ve bayrağımızı taşıyan gurur kaynağı milli bir kuruluşolduğunu söyledi. Kopenhag'daki1 yıla yakın görevi süresince THY'ye olan ilgiyi gördüğünü,gerek uçuş sayısının artmasıgerek yolcu kapasitesinin yüksekliği ve Türkiye'ye giden Danimarkalı turist sayısındaki artışınbu eğilimin devam edeceğini gösterdiğini kaydetti.

THY'nin bu fuara katılmasının önemine işaret eden Dönmez, bu fuarın daha ziyade yüksek gelirli kişilerin rağbet gösterdiği bir platform olduğuna işaret ederek"Onların müşteri profilini oluşturması durumunda gerek THY'nin tanıtımı ve daha çok gelir elde etmesi açısından ve gerekse milli havayolu şirketimizin ülkemizin tanıtımına sağlayacağı katkı bakımından önemli bir vesile oluşturduğunu düşünüyorum. Bu bakımdan THY ve bütün ekibi gönülden kutluyorum. Ben de büyükelçi olarak aralarında bulunmaktan mutluluk duyuyorum" diye konuştu.

THY Kopenhag Müdürü Ayvaz da Kalite Seyahat Fuarı'nınson 11 yıldır yapıldığınıbelirterek, 2 yıldır katılarak stant açtıklarını söyledi. Hedef kitlesinin yüksek gelir grubundaki yolcular olduğunu anlatan Ayvaz, şöyle dedi:

"Üst gelir grubu Danimarkalılar burayı gezdikten sonrabu yılki seyahatlerini planlıyorlar. Buradaki amacımız özellikle business class yani yüksek gelirli biletlerimizin satışını artırmak buna paralel olarak acentelerle kampanyalarımız devam ediyor. Fuarınilk günüsadece profesyonellere, haftasonuise halka açık. Genel olarak hitap ettiği kitle yüksek gelirli yüksek eğitimli insanlar.Girişe yakın bu yeri kiraladık. İstanbul'dan uçan şefimiz geldi ikramlarımızı getirdik, baklavalar lokumlar içeceklerimizle uçaktaki ikramın küçük bir örneğini burada göstermeye çalışıyoruz."

Geçen yıl bu fuarın 15 bin ziyaretçisi olduğunu bu yıl ise sayının 20 bine yaklaşacağının tahmin edildiğini anlatan Ayvaz, ilgiyi artırmak için stantta kayıt yaptıranlara ücretsiz İstanbul bileti çekilişi de yaptıklarını kaydetti.

Ayvaz, kalite fuarının yanı sıra Danimarka'da her yıl Herning şehrindeki turizm fuarına da katılarak Danimarkalı müşterilere ulaşmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY'de 'arıza' rötarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN