59 liraya 'Çocuğum Bonzai içiyor mu' korkusuna son!

Giriş Tarihi: 24.10.2014 10:55
59 liraya 'Çocuğum Bonzai içiyor mu' korkusuna son!

Çocuğunun uyuşturucu kullandığından şüphe eden ailelere müjde... Distribütör firma Karman 2011'den bu yana 50 ülkede kullanılan tükürük testinin, ailelerin merakına son vereceğini iddia ediyor. Firma 10 dakikada sonuç veren testten bu yıl içinde 1 milyon kutu satmayı hedefliyor.

Türkiye'de kullanımı hızla yaygınlaşan Bonzai, aielelerin de kabusu oldu. 'Çocuğum uyuşturucu kullanıyor mu' paniği yaşayan ailelerin çözümü ise Çin'den geldi. Distribütörlük firması Karman 2011 yılından bu yana 50'yi aşkın ülkede kullanılmakta olan tükürük testini Türkiye'ye getirdi. Çin'den ithal edilen test, 10 dakika içinde kişi bonzai, esrar, kokain, eroin gibi maddelerden herhangi birini kullanıyor mu sorusuna yanıt veriyor. Easy Pro uyuşturucu testinin Türkiye'de evde kullanılabilen tek ürün olarak pazara girdiğini vurgulayan Karman Pazarlama Direktörü Melinda Akı, "Türkiye'de uyuşturucu kullanım yaşı her geçen gün düşüyor. Bu ürünle artık hastaneye gidip test yaptırmadan evde yapılan küçük bir uygulamayla, aileler çocuklarının uyuşturucu kullanıp kullanmadığını öğrenebilecek" ifadelerini kullandı.

ALTI TİP MADDEYİ ÖLÇEBİLİYOR

Söz konusu testin Türkiye'de kullanımı yaygın olan 6 tip maddeyi (amfetamin, sentetik kanabis (Bonzai), kokain, opiyatlar (eroin), marihuana ve ekstazi) ölçebildiğini anlatan Akı, "Test monoklonal antikorlar aracılığıyla insan tükürüğünün içerisindeki kötüye kullanıma yönelik bazı spesifik maddelerin seviyelerindeki artışı tespit eder. Evde pratik ve kolay bir şekilde uygulanabilen uyuşturucu testi ağız sıvısından toplanan örneğin basit bir test kitine yerleştirilmesiyle on dakika içinde sonuç almanızı sağlıyor. Üstelik idrar ve saç örneklerinden alınan testlerden daha güvenilir sonuçlara ulaşılıyor" diye devam etti.

ÜRETİM TESİSLERİ ISO KALİTE BELGELİ

Üretim tesislerinin ISO 9001 ve ISO 13485:2003 kalite belgelerine sahip olduğunu vurgulayan Akı, Easy Pro Uyusturucu Tarama testinin fiyatının ise 59 TL olduğunu ifade etti. Akı, bu yıl içinde toplam 1 milyon adet kutu satışı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

AİLELER İNKAR EĞİLİMİNDELER

Klinik Psikolog Çitil, madde bağımlılığı olasılığına karşı ailelerin çocuklarını düzenli olarak izlemesi gerektiğine dikkat çekerek, "Aileler çocuklarının madde bağımlısı olabileceği düşüncesini inkar etme eğilimi gösterirler. Fakat ailelerin bu olasılığı görmezden gelmek yerine, sağlıklı ilişkiler ve güvenli bir gelecek için çocuklarıyla iletişim kurmaları ve gerekiyorsa öntestlerle bir güven ilişkisi kurmaları önemli" ifadesini kullanıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
59 liraya 'Çocuğum Bonzai içiyor mu' korkusuna son!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN