Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa'da balıkçıların ağına 673 kiloluk jaws takıldı

Karacabey Boğazı'nda hamsi tutmak için atılan ağa takılan 4,5 metre uzunluğundaki 673 kiloluk köpek balığı, Bursa'da bir balıkçıda sergileniyor.

Giriş Tarihi: 25.10.2014 15:32
Bursa'da balıkçıların ağına 673 kiloluk jaws takıldı
Dün sabaha karşı saat 03.30 sıralarında Karacabey Boğazı'nda hamsi tutmak için denize açılan balıkçıların ağlarına camgöz cinsi köpek balığı takıldı. Ağları yırtan ve güçlükle yakalanan köpek balığı, Nilüfer Beşevler Mahallesi'ndeki Kocamanlar Balıkçılığa getirildi. Filmlerde herkesin tüylerini ürperten köpek balığını Bursa sokaklarında gören vatandaşlar, şaşkınlıklarını gizleyemedi. 4,5 metre uzunluğundaki vahşi köpek balığını yakından gören vatandaşlar, hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi. İstanbul Su Ürünleri Araştırma Bölümü'ne deney amaçlı verilecek olan dev köpek balığının özellikle ağzı ve dişleri görenleri hayrete düşürdü. Testereyi andıran dişleri ve ağaç yontma makinesine benzeyen ağzı yakından görenleri hayretler içinde bıraktı.

Köpek balığını iki gün boyunca bir alışveriş merkezinde sergileneceğini ifade eden Ömer Kocaman, "İnsanlarda büyük ilgi gösteriyor. Bu tür köpek balığı cinsi balıklar derin sularda yaşadığı için insanlara fazla zarar vermez. Özellikle Marmara, Karadeniz ve Akdeniz'de de sürekli rastlanan bir cins. Bunu da büyük bir ihtimalle İstanbul Su Ürünleri Araştırma Bölümü'ne deney amaçlı hediye edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'da balıkçıların ağına 673 kiloluk jaws takıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN