İmkânsız bir aşkın acayip hikâyesi

ATV'nin yeni dizisi bu akşam 20.00'de başlıyor. Merakla beklenen dizinin başrollerinde Timur Acar ve Sera Tokdemir var

Giriş Tarihi: 25.10.2014
İmkânsız bir aşkın acayip hikâyesi
atv'nin ilk bölümü bugün yayımlanacak olan yeni dizisi '' iddialı geliyor. Şimdiden izleyici tarafından merakla beklenen dizinin başrollerinde Timur Acar, Sera Tokdemir, Erdinç Gülener ve Sinan Çalışkanoğlu yer alıyor. İşte merak edenler için dizi karakterleri:
KERTENKELE-İMAM ZİYA (Timur Acar): Asıl ismi bilinmiyor, adli kayıtlarda bile ismi Kertenkele olarak geçiyor. Yetimhaneden küçükken kaçmış ve kendisini İstanbul sokaklarında bulmuş. Lakabını yeteneğinden almış. Yüksek duvarlara, binalara kertenkele gibi tırmandığı için bu isim verilmiş. 30'lu yaşların ortalarında sıradan görünümlü, yakışıklı olmayan ama karizmatik profesyonel bir soyguncu. Hırsızlığı para için yapmıyor, daha doğrusu hayatında paraya yer yok. İhtiyaç duyduğu şeyi alıyor, kullanıyor ve bırakıyor.

ZEHRA (Sera Tokdemir): 20'li yaşların ortasında güzel, alımlı, kendini beğenmiş. Kimselere yüz vermiyor, gezmeyi, tozmayı, para harcamayı seviyor. Rahat, özgüvenli, güzel giyinmeyi seven, başarılı ama mutsuz bir kız. Anne-babasını küçük yaşta kaybetmiş. Dedesi Ekrem Bey'e çok bağlı.

KOMİSER ÜNSAL (Erdinç Gülener): Zehra'nın ablası Hale'nin kocası. Mesleğine hastalık derecesinde bağlı sert ve disiplinli bir polis memuru. Zeki, hazırcevap, karizmatik, özgüveni yüksek.
EKREM BEY (Şemsi İnkaya): İstanbul'un eski centilmen beyefendilerinden. Gayrimenkul zengini. Torunu Zehra hayatındaki en değerli insan. Ölmeden Zehra'nın mürüvvetini görmek istiyor.
LEVENT (Sinan Çalışkanoğlu): Büyük mercekli gözlükleriyle konseptin fenomenlerinden. Cezaevinde gardiyan. Kertenkelenin kaçtığı gün hastanede olduğu için kendisini sorumlu tutuyor ve yıllık iznini alıp kertenkelenin peşine düşecek ve Komiser Ünsal'ın ayağına dolanıp başına bela olacaktır. Komiser Ünsal'ın yardımcısı olacak.

SELİN (Eda Özerkan): Zehra'nın en yakın arkadaşı, meslektaşı, iş ortağı ve sırdaşı.


İLK BÖLÜM ÖZETİ :

İstanbul gecelerinin iflah olmaz çapkınlarından olan Kertenkele aslında zekâsı ve sıra dışı yetenekleri sayesinde bir türlü ele geçirilemeyen profesyonel bir hırsızdır. Mesleki hayatını takıntılı bir şekilde Kertenkele'yi yakalamaya adayan komiser Ünsal'ın tüm çabalarına rağmen Kertenkele izini kaybettirmenin bir yolunu hep bulmuştur. Ta ki boş sanarak kaldığı villada evin sahibi mafya patronu Deli Kenan ile karşılaştığı güne kadar... Sevgilisinin ihaneti nedeniyle intiharın eşiğine gelmiş olan Deli Kenan, Kertenkele'nin tüm ikna çabalarına rağmen kendisini vurur. Kertenkele, olay yerinden panikle uzaklaşırken polis tarafından köşeye sıkıştırılır. Kertenkele polisten kaçarken yanan bir ev görür ve yakalanma pahasına içeriye girerek küçük bir çocuğu yangından kurtarır. Ama bu kahramanlık Kertenkele'nin özgürlüğüne mal olmuştur. Tutuklanıp cezaevine gönderilir. Esaret altında yaşamaktansa ölmeyi yeğleyen Kertenkele bir yolunu bulup imam kıyafeti ile polisin ve peşindeki mafyanın elinden kaçarken kendisini şirin bir mahalle camisinde yanlışlıkla imam olarak bulur. Kertenkele sıfır din bilgisi ile imamlık yapmaya çalışırken karşısına gayrimenkul kralı Ekrem Bey'in güzeller güzeli torunu Zehra çıkar. Zehra'ya ilk bakışta âşık olan Kertenkele ise hayatının en büyük soygununa karar vermiştir; hiç kimseyi beğenmeyen bu güzel kızın kalbini çalacaktır. Fakat bilmediği bir şey vardır. Ünsal komiser, Zehra'nın eniştesidir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmkânsız bir aşkın acayip hikâyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN