Bakan Müezzinoğlu: Paniğe gerek yok

Giriş Tarihi: 26.10.2014 20:55
Bakan Müezzinoğlu: Paniğe gerek yok

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Vatandaşımızın en ufak bir ateşli durumda, solunum sistemi hastalığında veya eboladaki gibi sindirim sistemi hastalığında paniğe kapılmasına gerek yok" dedi.

Müezzzinoğlu, AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ebola ve MERS virüsleri konusunda vatandaşların paniğe kapılmaması gerektiğini söyleyen Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Vatandaşlarımıza öncelikle söylemek istediğim asla bir paniğe, olağanüstü bir duyarlılığa gerek yok. Olağanüstü duyarlılık gösterecek tek bir kurum var, o da Sağlık Bakanlığı ve sağlık hizmeti veren kurumlarımızdır. Her iki virüsle ilgili ülkemizde olağanüstü bir durum yok. Tabi acil hizmetler ve bu tür şüpheli vakalara hizmet verirken olabildiğince izolasyona önem veriyoruz. Farklı bulaşıcılara müsaade etmemeye gayret ediyoruz ama vatandaşımızın en ufak bir ateşli durumda, solunum sistemi hastalığında veya eboladaki gibi sindirim sistemi hastalığında panik havasına gerek yok. Bakanlık olarak gerek havaalanlarında gerekse dışarıdan gelenleri takipte, şüpheli vakaların takibi amaçlı 43 ilde 49 hastanede bu anlamda görevlendirmeler yaptık."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Müezzinoğlu: Paniğe gerek yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN