Korkunç ihmal 8 cana maloldu

Isparta’da Yalvaç Meslek Yüksek Okulu’ndan 1 organizatör 7 öğrenci olmak üzere 8 kişinin hayatını kaybettiği kaza ile ilgili savcılık adli yönden soruşturma başlatırken, otobüs şoförünün yeni yapılan Akşehir duble yolunu kullanmak yerine 50 km daha kısa olan Karamuk köy yolunu kullandığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 26.10.2014 12:23 Güncelleme Tarihi: 26.10.2014 12:24
Korkunç ihmal 8 cana maloldu
Afyon'un Çay ilçesine bağlı Karamuk mevkisinde 8 kişinin hayatını kaybettiği kazanın ardından savcılık soruşturma başlatırken, Isparta ve Afyon valilikleri de inceleme başlattı. Çocuklarını kaybeden aileler, "Çocuklarımız organizasyon şirketi 10 lira daha fazla para kazansın diye 50 kilometre daha kısa yoldan yani keçiyolundan götürülüyor. Böyle yağmurlu bir günde bu yola girmek ölüme davetiye çıkarmaktır"dedi. 3 kız öğrencinin ise otobüsler eski olduğu ve gidiş güzergahından korktukları için Eskişehir'e normal şehirlerarası otobüsle gitmek için yola çıktıkları öğrenildi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

Isparta'da Yalvaç Meslek Yüksek Okulu'ndan 1 organizatör 7 öğrenci olmak üzere 8 kişinin hayatını kaybettiği kaza ile ilgili savcılık adli yönden soruşturma başlatırken, Isparta ve Afyon valilikleri ise idari yönden eksiklikler için inceleme başlattı. Korkunç kazada otobüsün 50 kilometre daha kısa yoldan gitmek için bu yolu kullandığı ortaya çıktı. Normal olarak Yalvaç, Senirkent, Afyon üzerinden Eskişehir'e gitmesi gereken gezi grubu, kestirme yol olan ve keçiyolu olarak ta bilinen Yalvaç, Körküler, Sağırköyü yolunu kullanınca kaza kaçınılmaz oldu.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN!AİLELER ŞİKAYETCİ OLDU

Yaşanan kazanın ardından evlatlarının kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan 7 öğrenci ailesi otobüs sürücüsü ve organizasyon şirketinden davacı oldular. Hayatlarının baharında güle oynaya bir ay önce üniversiteye gönderdikleri evlatlarının cansız bedenini alan aileler, "Çocuklarımız organizasyon şirketi 10 lira daha fazla para kazansın diye 50 kilometre daha kısa yoldan yani keçiyolundan götürülüyor. Böyle yağmurlu bir günde bu yola girmek ölüme davetiye çıkarmaktır. Bunu bilmek için makine mühendisi veya uzman sürücü olmak gerekmez. Dağdaki çoban dahi bilir" diyerek tepkilerini dile getirdi. Aileler okul idaresinin böyle bir tur şirketine okullarından öğrenci almasına nasıl izin verildiğini araştırılması gerektiğini de dile getirdi.

ŞEYDA VE MELİH'İN DURUMU AĞIR

Öte yandan kazanın ardından önce Çay Devlet Hastanesi'ne, ardından Afyon Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Şeyda Nur Torun'un hayati tehlikesi devam ediyor. Vücudunun değişik yerlerinde kırıklar ve kanamalar olan üniversite öğrencisinin kazanın ardından önce öldüğü bildirilmiş, daha sonra da yaşadığı anlaşılmıştı. Çay Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Melih Rifat Mertürk'ün de durumunun ağır olduğu ve hayati tehlikesi bulunduğu belirtildi. Gelişmelerin ardından Isparta Valiliği okullarda ve üniversitelerdeki şehirlerarası gezilerin incelenmeye alınarak iptal edildiğini bildirdi.

3 ÖĞRENCİ OTOBÜSE BİNMEDİ

Öte yandan geziye katılan 3 kız öğrencinin otobüsün eski oluşu ve gidiş güzergahından korktukları için Eskişehir'e normal şehirlerarası otobüsle gitmek için yola çıktıkları öğrenildi. 3 kız öğrencinin kazanın ardından Afyon'da arkadaşlarının yardımına koştuklar iddia edildi. Öğrencilerden B.A, "Otobüsler eski olduğu için binmedik. Yolun eski olduğu bir gün önceden konuşuluyordu" diyerek yaşananlara dikkat çekti.

YARALILARIN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Öte yandan Afyon Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınanların, aracın sürücüsü Yusuf Zeybek, yolcular Fatıma Tüzzehra Ege, Özlem Bakar, Emirhan Çalışkan, Şule Nur Üskes, Melih Rifat Mertürk, Şeyda Çebi, Halime Koyun, Hande Özyurt, Büşra Kalyon, Ömer Acar ve Murat İlan olduğu saptandı. Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne kaldırılanların Sera Sakar, Sibel Mirioğlu, Şerife Dilbaz, Betül Serim, Büşra Özkaraman, Yakup Kısa, Emine Doğan, Şeyda Nur Torun, Nazife Akdoğan, Eda Gömleksiz ve Cennet Apan, Çay Devlet Hastanesi'nde bulunanların ise Hasret Bayrakdar ve Ersin Yıldız olduğu tespit dildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korkunç ihmal 8 cana maloldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN