Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık ocağı sular altında kaldı

Düzce Akçakoca'da 1 No'lu Sağlık Ocağı'nın zemin katı sular altında kaldı. Sağlık ocağında biriken sular belediyenin vidanjörüyle çekildi.

Giriş Tarihi: 27.10.2014 12:55
Sağlık ocağı sular altında kaldı
Akçakoca'nın en eski sağlık kurumlarından olan Akçakoca 1 No'lu Sağlık Ocağı, binada oluşan deformasyon ve duvarlarında görülen çatlaklardan sonra yıkılmasına karar verilmiş ve yeni bina iki yıllık inşaat çalışmasının ardından geçen hafta hizmete girmişti. Bir haftalık sağlık ocağı bugün sular altında kalırken, lağım sularının zemini kaplamasının ardından sağlık hizmetleri durduruldu.

Edinilen bilgilere göre, gece saatlerinde yağan yağmurun bina etrafında bulunan hafriyat toprağı üzerinde birikmesi ve su gider borularını tıkamasına bağlı olarak bu sabah saatlerinde sağlık ocağının zemin katında su birikti. Biriken suları çekmek üzere yetkililer belediyeden yardım isteyince vidanjör desteğiyle tıkanan yerler açılmaya çalışıldı.

Temizlik çalışmalarını koordine eden Akçakoca Toplum Sağlığı Grup Başkanı Numan Çabuk, yaptığı açıklamada, vidanjörün tıkanan boru ağızlarını açmak üzere su basmasıyla birlikte, tuvalet giderlerinden bina içine akan lağım sularının zemin katı kapladığını ve bu durumda sağlık hizmetlerine ara verildiğini söyledi.

Numan Çabuk, yaşanan lağım suyu baskını sonrasında, 1 No'lu Sağlık Ocağına gelen hastaların diğer sağlık kurumlarına yönlendirildiğini söylerken, sağlık ocağını temizlemek için takviye ekiplerin ilçeye geleceğini ve en geç iki gün içinde sağlık ocağının tekrar hizmet vereceğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık ocağı sular altında kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN