Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlü hâkime beraat istemi

Giriş Tarihi: 27.10.2014
Ünlü hâkime beraat istemi

Kemal Türkler cinayetinde zaman aşımı kararı vermesiyle tanınan emekli hâkim Ali Asker Kazak, bir yayayı ezdiği için yargılandığı davada kusursuz bulundu. Kazak hakkında beraat talep edildi

İstanbul Eminönü sahil Kennedy Caddesi'nde 20 Haziran 2014 günü karşıya geçmeye çalışırken iki aracın çarpması sonucu ölen Recai Toprakyaran'la (65) ilgili davada karar aşamasına geldi. Mahkemeye gönderilen Adli Tıp Trafik İhtisas Dairesi raporunda, yayaya ilk çarptığı iddia edilen sürücü Uğur Onur tali kusurlu, yerde yatan yayayı ezen, kamuoyunda Kemal Türkler davasında zaman aşımı kararı veren hakim olarak tanınan Ali Asker Kazak ise kusursuz bulundu. İstanbul 10. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada esas hakkındaki mütaalasını veren savcı, Toprakyaran'ı önce sanıklardan Onur'un çarparak düşürdüğünü, ardından Ali Asker Kazak'ın da yerde yatmakta olan maktulün üzerinden geçtiğini öne sürdü.

KANINDA ALKOL ÇIKTI

Kazak'ın trafikte kurallara uygun olarak seyrettiği, ölen Recai Toprakyaran'ın ise kanında 370 promil alkol bulunduğu belirtildi. Esas hakkında görüşünü açıklayan mahkeme, Ali Asker Kazak'ın beraatini diğer sanığın ise cezalandırılmasını talep etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü hâkime beraat istemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN