Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aklı oğlunda karaciğeri babasında

Giriş Tarihi: 28.10.2014
Aklı oğlunda karaciğeri babasında

Afşin Dağlaroğlu'nun bebek sevinci, oğluna kanser, babasına ise karaciğer yetmezliği teşhisi konulmasıyla yarıda kaldı. 2 aylık bebeğini kemoterapiye başlatan Dağlaroğlu'nun karaciğeri, babasına nakledildi

Amalya-Afşin Dağlaroğlu çiftinin ikinci çocukları Teoman, 11 Haziran 2014'te ikinci çocukları Teoman dünyaya geldi. Afşin Dağlaroğlu'nun (32) Konya'daki anne ve babası, bu mutluluğu paylaşmak için soluğu İstanbul'da aldı. Ancak 3 yıl önce siroz teşhisi konulan dede Ahmet Dağlaroğlu, İstanbul'a gelir gelmez rahatsızlandı. Hastaneye kaldırılan Dağlaroğlu'nun siroza bağlı iç kanama geçirdiği anlaşıldı. Acilen Konya'daki doktorunun yanına götürülen ve 20 gün yoğun bakımda tutulan Ahmet Dağlaroğlu'na acilen karaciğer naklinin şart olduğu bildirildi. Bu haberle sarsılan Afşin Dağlaroğlu'nu kötü bir sürpriz daha bekliyordu. Teoman'ın boynunda birkaç gün önce fark ettikleri beze büyümeye ve bebeğin nefes alıp vermesini güçleştirmeye başlamıştı. 20 günlükken Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen bebeğin boynundaki bezenin, 1 yaş altı bebeklerde yüz binde bir rastlanan "nöroblastom" adlı kanser tümörü olduğu kesinleşti. Yemek borusu ile boyun kası arasındaki tümörün cerrahi operasyonla alınması riski olduğundan kemoterapi tedavisine başlandı.

KARDEŞİ UYGUN ÇIKMADI

Bu arada babasına nakil için gönüllü olan Orkun Dağlaroğlu'nun karaciğerinin, nakile uygun olmadığı belirlendi. Afşin Dağlaroğlu bebeğini ikinci kemoterapi küründen alıp hastaneden çıkarırken bu haberi öğrendi ve hiç düşünmeden babası için bıçak altına yatmayı kabul etti. Tetkiklerde naklin uygun görülmesi üzerine operasyon süreci başladı. 9 saat süren ameliyatla Dağlaroğlu'nun karaciğerinden alınan parça 12 saat süren operasyonla babasına nakledildi. Ameliyata girerken aklı minik oğlu Teoman'da olan Dağlaroğlu, çıkışta sevincini yakınlarıyla paylaştı. Bir hafta sonra hastaneden taburcu olan Dağlaroğlu, "Ailem ve dostlarım sağ olsunlar. Kemoterapiden dolayı Teoman için trombosit ihtiyacı doğmuş, ilgilenmişler. Yoğun bakımda kendime geldiğimde görevli hemen oğlumun iyi haberini verdi bana. Onun iç huzuruyla rahatladım. Bebeğim tedaviye olumlu cevap veriyor. Babam yoğun bakımdan çıktı. Ben sağlıklı bir şekilde ayaktayım. Çok mutluyum. Ailemle beraber olabildiğim, babamın hayatına hayat katabildiğim için çok mutluyum. Bir ay içinde karaciğerim eski seviyesine gelecek, işimin başına, normal yaşantıma dönebileceğim" diye konuştu. Ameliyatı yapan Prof. Dr. K. Yalçın Polat, hastasının hikayesini dinlerken hem duygulandığını hem de zor durumda kaldığını belirterek, "Afşin bey için donör olma kararı çok zordu. Ama başka alternatifimiz yoktu. Ameliyatları başarılı geçti. Her ikisi de sağlıklı. Tedavisi süren minik Teoman'dan da daha güzel haberler alırsak mutlu olacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aklı oğlunda karaciğeri babasında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN