Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hava durumu

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 28.10.2014 07:27 Güncelleme Tarihi: 28.10.2014 07:35
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Erzurum ve Ardahan çevreleri ile İstanbul'un kuzey, Kırklareli'nin kıyı ve Çanakkale'nin doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normalleri civarında, Marmara'nın batısında mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR:
Genellikle kuzey ve doğu, Akdeniz kıyılarında güney ve batı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzeyi ile Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'nın kuzeyi ile Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile İstanbul'un kuzey, Kırklareli'nin kıyı ve Çanakkale'nin doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzeyi ile Çanakkale çevrelerinde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu, kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İlk saatlerde Muğla çevrelerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürülütülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzey kesimlerinin, öğle saatlerinden sonra Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat ve Sivas çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde Bartın, Sinop ve Kastamonu'nun kıyı kesimi ile öğle saatlerinde bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla kuzey ve batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde bölgenin batısı ile Erzurum ve Ardahan, akşam saatlerinde Malatya ve Erzurum çevrelerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İlk saatlerde Erzincan çevrelerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Parçalı yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde Gaziantep ve Kilis, öğle saatlerinde Adıyaman çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hava durumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN