Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Motosiklet hırsızları can yakıyor!

Motosiklet tutkunları son zamanlarda artan motosiklet hırsızlıklarından dolayı isyan etti. Araç sahipleri çeteyle polisin mücadele etmediğini iddia ederek 'hayatımızı tehlikeye atarak çeteyi kendimiz arıyoruz ne ile karşılaşabileceğimizi bilmeden mücadele ediyoruz' şeklinde sitem etti.

Giriş Tarihi: 28.10.2014 16:08 Güncelleme Tarihi: 28.10.2014 16:11
Motosiklet hırsızları can yakıyor!
İstanbul'da artan motosiklet hırsızlıkları araç sahiplerini dedektif haline getirdi. Polis ve Savcı başvuranlarından sonuç alamadıklarını dile getiren motosiklet sahipleri, motosiklet forumları veya sürekli trafikte gezen moto kuryeler ile iletişime geçerek görüldüğü yerde ihbar edilmesine ilişkin çalışmalar başlattı.

Son zamanlarda sosyal medya ve televizyon ekranlarında çalınma anına ait görüntülerin yer almasına sık sık rastlandığını fakat hala polisin bu iş için gözle görülür bir çalışma yapmadığını belirten mağdurlar " Motosikletimiz çalındığında panik halde karakola gidiyoruz ihbarımız yapıyoruz yaptıkları tek şey nasıl olduğunu anlatmamızı istiyorlar, sonrasında gidebilirsiniz diyorlar. Sizi ne arayan var ne soran. Size sanki bisikletiniz çalınmış gibi muamele yapıyorlar."

Çalınan motosikletlerin çoğunun trafikteki otomobillerden pahalı olduğunu belirten motosiklet mağdurları " Hırsızlar için kolay lokma olarak gözüküyor hem çoğu arabadan pahalı hem de kolay saklanabilme olasılığı var." Çalınmasının çok kolay olduğunu belirten motosiklet tutkunları. "Panelvan türü araçlarla gelip varsa kilidinizi kırıp 2 dakikada arabaya yükleyip götürüyorlar. Sonrasında ne gören var ne duyan" şeklinde anlattı.

ÖNCE ÇALIYORLAR SONRA ARIYORLAR

Mağdurlardan bazılarına çalındıktan sonra telefon geldiğini belirten motosiklet binicileri " Önce motorunuzu çalıyorlar, motorunuz pahalı bir modelse size bir şekilde ulaşıp pişkin pişkin motorunu görmek istiyorsan bize şu kadar para vereceksin yoksa motorunun tek bir vidasını bile bulmazsın, polise haber verirsen de daha kötü şeyler olur diye tehdit ediyorlar. Mecbur kalan arkadaşlarımız tekrar sağdan soldan para bulup veya kredi çekip söylenen meblağı ödemek zorunda kalıyorlar. Diye konuştu.

ÖZEL SİPARİŞLE MOTOR ÇALIYORLAR!

Bu işin özellikle bu kadar teşvik görmesinin bazı motosiklet yedek parça ve servisleriyle ortak yürüttüklerini belirten motosiklet mağdurları " Bu işi İstanbul'da yapan belli başlı yedek parçacılar var. Motosiklet sürücülerinin de çoğu bu servis ve parçacıları tanır. Bir parça sormaya gidersiniz ikinci el size şuan yok ama 3 güne getirtebileceğini söyler.

Aldığınız sıfır parça değil ki 3 güne gelsin sizden aldığı siparişi çeteye bildiriyorlar ve ona göre o akşam operasyon yapıyorlar önceden belirledikleri yerlerden motorları çalıp parçalıyorlar." Motosiklet sürücüleri bu olayları bilirken polisin bilmemesine şaştığını söyleyen motosiklet mağdurları " Bu tarz yerleri az çabayla araştırıp depolarına veya iş yerlerine baskın yaptıklarında bir çok faturasız ve nerden geldiği belli olmayan malları görebilirler." diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Motosiklet hırsızları can yakıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN