Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Böylesine ancak Türkiye’de rastlanır

Aydın Kuşadası İlçesi’ne bağlı Davutlar Mahallesi’nde vatandaşlar şehir merkezindeki kum deposundan ve levhaları olmasına rağmen yıllardır açılmayan sokaklardan şikayetçi.

Giriş Tarihi: 31.10.2014 12:07
Böylesine ancak Türkiye’de rastlanır
Posta adreslerinde farklı fiiliyatta farklı görünen ikametlerinde ciddi sıkıntı yaşadıklarını belirten Davutlar Mahallesi sakinleri yerel yönetimlerin sıkıntıyı çözmesini istediler.

Davutlar mahallesine bağlı Hamarat ve Alimoğlu Sokaklarının resmiyette var ancak fiiliyatta yok olduğunu belirten mahalle sakinlerinden Hasan Alışık ve Mustafa Filiz, "Bu mahallede yaşamak adeta ızdırap. Daha önce bede belediyesi olan şehirde herkes istediği gibi at koşturmuş. Şehirde yaşıyoruz diyoruz, şehrin göbeğinde evlerin dibinde kum, mıcır deposu var. Defalarca şikayet etmemize rağmen kimse buna bir şey demiyor. Gece gündüz koskoca iş makineleri tırlar kum yükleyip kum boşaltıyor. Yaz kış gürültü ve tozdan mahallede yaşanmaz hale geldi" diye konuştu.

"SOKAK YAPILMADAN LEVHASI DİKİLDİ, SOKAK HALEN YOK"

Türkiye'de her şeyin siyaset olarak görüldüğünü belirten Hasan Alışık, "Dünyanın neresinde böyle bir uygulama var bilemiyorum. Buraya yıllar önce sokak levhası çakıldı. Çevrede inşaatlar yapıldı. Yıllardır sokak açılmadı. Bizim evin fiili adresi ile resmi adresi farklı. Çünkü resmiyette var olan sokaklar fiiliyatta olmadığı için evimize gerçek yolundan giremiyoruz" diyerek yetkililerin sokakları açmasını istediler.

Yazın pencere açamadıklarını belirten mahallenin hanımları ise, kum ve mıcır deposu olarak kullanılan evlerin arasındaki alanda da çalışan iş makinelerinin gürültüsü ve tozundan dolayı ciddi sıkıntıları olduğunu belirterek manzaranın turizm beldesine yakışmadığını belirttiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Böylesine ancak Türkiye’de rastlanır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN