Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gürcü doktorlar Türkiye'de iyileşti

İkisi de tiroit kanseri olan Dr. Eliso Giorgadze ve Dr. Nino Gurgenidze ülke ülke gezdikten sonra, kendilerini kanser tedavisinde ileri seviyede olan Türk hekimlerine emanet etti

Giriş Tarihi: 31.10.2014
Gürcü doktorlar Türkiye'de iyileşti
Bir çocuk annesi olan Gürcü Dr. Eliso Giorgadze'ye 2007'de ülkesinde 'papiler tiroit kanseri' tanısı kondu. O yıllarda tıp fakültesinde okuyan Giorgadze kendisi de kansere yakalanınca uzmanlığını onkoloji alanında yaptı. Gürcistan'da ilk ameliyatını olan ancak hastalığı tekrar nükseden Giorgadze'ye radyoaktif iyot tedavisi görmesi gerektiği söylendi. Önce Ukrayna'da bir kliniğe başvuran ancak bir sonuç alamayan, daha sonra bir kaç ülkedeki kanser tedavi merkezleriyle temas kuran fakat her seferinde olumsuz yanıt alan Giorgadze doktor bir arkadaşının tavsiyesiyle Türkiye'ye geldi. Kullanılan teknolojilerden ve doktorların uzmanlığından çok etkilenen Giorgadze Türkiye'de gördüğü tedaviyle hastalığı neredeyse tamamen yendi. Şu an kontroller için Türkiye'yi arar ara ziyaret eden Giorgadze iki yıl önce tiroit kanserine yakalanan diş doktoru arkadaşı Nino Gurgenidze'ye de Türkiye'de tedavi görmesini önerdi. Türkiye'deki tedavileri ve kontrolleri sırasında da birbirlerine destek olan iki arkadaş, "Hiçbir zaman bunalıma girmedik ve hastalıkla mücadeleyi bırakmadık" diyor.

"TÜRKİYE'DE HASTA OLDUĞUMU UNUTTUM"
İki yıldır tedavi için Türkiye'ye gelen Dr. Nino Gurgenidze, "Check-up yaptırırken hastalığım keşfedildi. Kanser boyun bölgesinde yayılmıştı, moralim çok bozuktu. Radyoaktif iyot tedavisini Türkiye'de gördüm ve iyileştim. Düzenli kontrollere geliyorum. Türkiye hem yakın, hem de onkoloji tedavileri çok gelişmiş. Doktorlar ve sağlık personeli bir kanser hastasına nasıl davranması gerektiğini iyi biliyor. Türkiye'de hasta olduğumu unuttum" şeklinde konuştu.

'İYİ TEDAVİ EDİLİRSE ÖMÜR BOYU SORUN YOK'
İki Gürcü doktorun tedavi sürecine katkıda bulunan Dr. Kezban Berberoğlu "Dr. Eliso hastalığına çare aradığını ancak yapılan tedavilerden olumlu sonuç alınamadığını söyledi. Papiler tiroit kanseri çok yüksek orada tedavi edilebilen bir hastalık. İyi tedavi edildiğinde ömür boyu sıkıntı yaşamıyor hasta. Radyoaktif iyot tedavisi uyguladık. Arkadaşı Dr. Nino Gurgenidze de uyguladığımız tedavi sonrası tamamen iyileşmiş durumda" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gürcü doktorlar Türkiye'de iyileşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN