Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bazen 60 kişi dolduruyordu'

Giriş Tarihi: 2.11.2014
'Bazen 60 kişi dolduruyordu'

Isparta'da 27 kişi kapasiteli midibüste bulunan 46 kişiden, çoğunluğu kadın 18'i hayatını kaybetti. Görgü tanıklarına göre 27 kişilik araca 60 kişi bile biniyordu

Isparta'nın Yalvaç ilçesi yakınlarında meydana gelen ve Türkiye'yi yasa boğan kazada ölen 18 işçi geride yürek burkan hikâyeler bıraktı. Kazada midibüste bulunan ikizlerden Emel hayatını kaybederken, Meral ise yaralı kurtuldu. Kazada 13 çocuk annesi Şerife Aksoy ile 19 yaşındaki kızı Ceylan Aksoy hayatını kaybederken, diğer kızı Serap Aksoy yaralı kurtuldu. Görgü tanıkları sürücünün bazen araca 60 kişi bindirdiğini söyledi. Ayrıca sürücünün bir gün önce arızalı fren sisteminin kendisinin tamir ettiği öğrenildi.

İKİZLERİ KAZA AYIRDI
Konya'nın Akşehir ilçesinden aldığı kadın işçileri Isparta'ya götüren 47 yaşındaki Metin Arslanalp'in kullandığı midibüs Yalvaç ilçesi yakınlarında hatalı sollama ve fren patlaması sonucu devrildi. Kazada sürücü ve eşinin de aralarında bulunduğu 18 kişi öldü, 29 kişi de yaralandı. Kazada ölenler geride 50'ye yakın öksüz çocuk bırakırken, hikayeleri de yürek burkuyor. Konya Akşehirli olan ikizler 24 yaşındaki Emel Arslanalp kazada öldü, ikizi Meral Arslanalp ise yaralı kurtuldu. İkizlerin araçta yan yana oturdukları öğrenilirken, kazadan yaralı kurtulan Meral Arslanalp, sürekli ikizini sordu. Ancak ikizinin öldüğü Meral'e söylenemedi. İkizlerin Akşehir'deki evlerinde ise gözyaşı vardı. Kızların ağabeyi Yılmaz Arslanalp, sürücü Metin Arslanalp'ın aracına bazen 60 kişi doldurduğunu iddia etti.

ANNE VE KIZI ÖLDÜ, DİĞER KIZI YARALI

Kazada 13 çocuk annesi Şerife Aksoy (54) ile kızı Ceylan Aksoy (19) hayatını kaybederken, talihsiz kadının diğer kızı 21 yaşındaki Serap Aksoy ise yaralı kurtuldu. Isparta Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan Serap'ın kolunda kırıklar olduğu bildirildi. Genç kıza, kız kardeşi ve annesinin öldüğü söylenemedi. Anne Şerife Aksoy ile kızı Akşehir'de Nasrettin Hoca Mezarlığı'nda yan yana toprağa verildi.

GELİN-GÖRÜMCE ÖLDÜ

Kazada ölen kadınlardan biri de 30 yaşındaki evli ve 3 çocuk annesi Ayşe Kale.. Aynı kazada Kale'nin görümcesi Mihri Kale de öldü. Gelin-görümcenin ölümü Akşehir'i yasa boğdu. İki kadın Nasrettin Hoca Mezarlığı'nda yan yana toprağa verildi.

FRENİ KENDİ TAMİR ETMİŞ
Midibüs sürücüsü ve 'dayıbaşı' olarak adlandırılan Metin Arslanalp'in kazadan bir gün önce arızalı olan fren sistemini kendisinin ilkel şartlarda tamir ettiği iddia edildi. Kazazede yakınları Arslanalp'in aracını tamir ederken gördüklerini ifade etti. Öte yandan midibüste bulunan araç içi kameraya savcılık el koydu. Savcılık araca 46 kişi bindirildiğini kamera görüntülerini izleyerek belirlerken, en son araca binen kişinin saat 05.10'da içeri güçlükle bindiği görüldü. Kazada ölenler için Akşehir'de İmaret Camisi'nde cenaze namazı kılındı. Törene Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Konya Valisi Muammer Erol, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu ile ölenlerin yakıları ve binlerce Akşehirli katıldı. Törenin ardından cenazeler Akşehir'de toprağa verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bazen 60 kişi dolduruyordu'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN