Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korodaki kahkaha için düello daveti

İstanbul Devlet Halk Müziği Korosu solisti Salih Turhan, konserde güldüğü için eleştirdiği koristin eşi tarafından düelloya davet edildiğini öne sürdü

Giriş Tarihi: 3.11.2014
Korodaki kahkaha için düello daveti
İstanbul Devlet Halk Müziği Korosu ses sanatçısı Salih Turhan birlikte çalıştığı bir koro üyesi ile yaşadığı gülme tartışması yüzünden savcılığa başvurdu. Koronun, şef Uğur Kaya yönetiminde 25 Eylül'de verdiği konser alışılmadık bir tartışmaya sahne oldu. Solist olarak sahneye çıkan Salih Turhan seyircileri selamladığı sırada korodan bir kadın sesli şekilde güldü. Salonda sessizlik olduğu bir ana denk gelen gülme seyircilerin de dikkatinden kaçmadı. Salih Turhan zor durumda kaldı. Turhan, bir başka gün koro üyelerine bir konuşma yaparak olay sebebiyle yaşadığı üzüntüden bahsedip gülen kişinin ortaya çıkmasını ve kendisi ile korodan özür dilemesi gerektiğini söyledi. Bu konuşma üzerine Hamdiye Mutlu isimli koro üyesi gülenin kendisi olduğunu fakat gülme gerekçesinin başka bir olay olduğunu kaydetti. Korodan özür dileyen Hamdiye Mutlu, Salih Turhan'dan şahsen özür dilemedi. Salih Turhan'ın kendisinden de özür dilenmesi talebini geri çeviren Mutlu'nun olayı eşine aksettirdiği iddia edildi.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Turhan'ın iddiasına göre, bu tartışmanın üzerinden henüz birkaç saat geçmişti ki bilinmeyen bir numaradan kendisine bir telefon geldi. Telefonun öbür ucundaki kişi Hamdiye Mutlu'nun eşi olduğunu söyleyip kendisine hakaret etmeye başladı. Yine Turhan'ın iddiasına göre adının Mehmet Mutlu olduğunu öğrendiği kişi kendisini düelloya davet etti. Şikâyet üzerine savcılık olay ile ilgili soruşturma başlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korodaki kahkaha için düello daveti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN