Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polisten insanlık dersi

Giriş Tarihi: 4.11.2014 11:27 Güncelleme Tarihi: 4.11.2014 11:40
Polisten insanlık dersi

Adana'da polis, trafik cezası yazdığı için kendisine bıçakla saldıran ve daha sonra kendini yaralayan zanlıyı etkisiz hale getirdikten sonra su verip yarasına sağlık ekipleri gelinceye kadar tampon yaptı.

Edinilen bilgiye göre, olay merkez Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, trafik polisleri Yeşilyurt Mahallesi Baraj Yolu Caddesi'nde motosikletli şahıslar üzerinde uygulama başlattı. Polis kaskı olmayan ve şüphelendiği motosikletlileri durdurarak trafik uygulaması yaptı. Bu arada, Enver Üzer isimli bir şahıs arkasında arkadaşıyla birlikte kaskı olmadan yolda seyir halinde olduğu için polis durdurdu. Enver Üzer motosikleti sağa çekip durdu. Polis evraklarını kontrol ettiğinde evrakları eksik olan ve kaskı da bulunmayan Üzer'e ceza yazdı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

CEZAYI ÖĞRENEN ZANLI DEHŞET SAÇTI

Bunun üzerine Enver Üzer, motosiklette bulunan bıçağı çıkartıp motosikleti de yere attı. Polis, olay yerine takviye ekip çağırdı. Bu arada Üzer motosikleti tekmeleyip elindeki bıçaklada motosiklete zarar vermeye başladı. Etraftaki vatandaşların şaşkın bakışları arasında Üzer dehşet saçmaya başladı. Bir süre motosiklete zarar veren Üzer kendine hakim olamayarak polise döndü. Bu arada arkadaşı Üzer'in elinden bıçağı almaya çalıştı ancak onu da bıçakla kovaladı. Etrafta bulanan kadın ve çocuklar da korkup kaçtı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN!POLİSE SALDIRIP KENDİNE ZARAR VERDİ

Enver Üzer motosiklete zarar verdikten sonra polislere dönerek onlara doğru bıçak sallamaya başladı. Üzer, daha sonra ise gömleğini çıkartıp vücudunu bıçakla kesmeye başladı. Olay yerine bu arada takviye ekipleri geldi. Polisler Üzer'i ikna etmek istedi ancak Üzer kendini ikna etmek isteyen polislere bıçakla saldırdı. Bir süre polisler Üzer'e müdahale etmeyip onu sakinleştirmeye çalıştı ancak Üzer sakinleşmedi. Bir taraftan da bıçakla kendine zarar vermeye devam etti.

POLİS ETKİSİZ HALE GETİRİP SAKİNLEŞTİRDİ

Üzer sakinleşmek yerine her geçen dakika daha da sinirlenerek polisin üzerine yürüyüp bıçaklamak istedi. Ancak polisin kanunen bu tür durumlarda 'vur' yetkisi olmasına rağmen bu yönteme başvurmadı. Üzer bir türlü ikna edilemeyip iki de bir polise bıçak sallayınca polis de copla müdahaleye başladı. Bir polis copla müdahale edip Üzer'i kendi üzerine doğru çekerken arkadan gelen bir başka polis ise çelme takıp Üzer'i yere düşürerek etkisiz hale getirip elindeki bıçağı aldı. Üzer buna rağmen sekinleşmediği için kelepçe takıldı.

POLİSLER SU VERİP YARASINA TAMPON YAPTI

Polis çok kısa süre önce kendisini bıçakla öldürmek isteyen zanlıyı yere yatırdıktan sonra onun sakinleşmesi için kendi elleriyle su verdi. Yerde yatan Enver Üzer'e su veren polis bir taraftan da ambulansı çabuk olması konusunda uyardı. Ambulans biraz geç kalınca Üzer'i yerden kaldıran polis, kanın durması için tampon yaptı. Polis sağlık ekipleri gelinceye kadar tampon yapmaya devam etti. Bir süre sonra ise polis Üzer'i gelen ambulans ile hastaneye götürdü. Üzer daha sonra polis merkezine getirilerek ifadesi alındıktan sonra hakkında işlem başlatılarak serbest bırakıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisten insanlık dersi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN