THY'nin İzmir uçağında bomba alarmı

THY'nin İstanbul'dan İzmir'e gidecek uçağının tuvaletinde, üzerinde İngilizce "Uçakta Bomba Var" yazılı bir kağıt bulununca sefer iptal edildi.

Giriş Tarihi: 5.11.2014 19:05 Güncelleme Tarihi: 5.11.2014 22:49
THY'nin İzmir uçağında bomba alarmı
tatürk Havalimanı'nda bomba ihbarı nedeniyle arama yapılan İstanbul-İzmir seferini gerçekleştirecek uçak, 3 saat 10 dakikalık gecikmeyle İzmir'e geldi.

Atatürk Havalimanı'ndan 17.00'de kalkması gereken, tuvalette bulunan İngilizce "Uçakta bomba var" notu üzerine yolcuları tahliye edildikten sonra aranan THY'ye ait TK 2332 sefer sayılı uçak, 20.30'da havalandı.

Adnan Menderes Havalimanı'na 21.15'de inen uçaktaki yolculardan İzmirli gazeteci Nedim Atilla, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uçağın tuvaletinde İngilizce "Uçakta bomba var" notu üzerine uçaktan indirildiklerini, THY'nin doğru bir tavır gösterdiğini anlattı.

Güvenliğin her şeyden önemli olduğunu söyleyen Atilla, "Bütün ihbarların elbette ciddiye alınması lazım. Bütün bagajlar yeniden kontrol edildi. Bazı yolcular uçmaktan vazgeçti. Panikatak geçiren bir kadın yolcu için doktor çağrıldı. Bu bize yaklaşık 3 saate mal oldu. Tekrar İzmir'de olmak güzel" diye konuştu.

Yolculardan Nihat Toprakçı ise önce kendilerine bir şeyin söylenmediğini daha sonra ise bomba ihbarının olduğunun bildirildiğini belirtti.

Güvenlik nedeniyle uçağın boşaltıldığını ifade eden Toprakçı, "Çok telaş yapmadılar. Bizi içeri aldılar. Tekrar kontrolden geçtik. Maceralı bir yolculuk oldu" dedi.

Özlem Yazıcıoğlu ise 18.00 gibi İzmir'de olacakken yaklaşık 3,5 saatlik gecikmeyle gelebildiklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY'nin İzmir uçağında bomba alarmı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN