Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İkizlerin dramı yürek burkuyor

Giriş Tarihi: 6.11.2014 11:13 Güncelleme Tarihi: 6.11.2014 11:56
İkizlerin dramı yürek burkuyor

Bartın'da yaşayan bir anne gözlerinin önünde eriyen ikiz çocuklarının teşhis ve tedavisi için devlet büyüklerinden yardım istiyor.

Bartın'da yaşayan 34 yaşındaki Selda Yılmaz 2003 yılında Damla ve Yağmur isminde ikiz kız çocuğu dünyaya getirdi. 4 yaşına gelinceye kadar hiçbir sağlık problemi yaşamayan Damla ve Yağmur kardeşler nefes almakta güçlük çekmeye ve yürümekte zorluk çekmeye başladı. Annesi tarafından hastaneye götürülen ikizlerin durumu her geçen gün daha da kötüye gitmeye başladı.

İkizler bir süre sonra yatağa mahkûm oldu. 11 yaşında olmalarına rağmen fiziksel gelişimleri yavaşlayan ikizler için anne Selda Yılmaz çalmadık kapı bırakmadı. Ankara'da çeşitli hastanelere ikizleri tedavi için götüren anne Yılmaz çocuklarının tedavisi için hastane bahçelerinde bile yattığını söyledi. Yılmaz ikiz kızları için tam teşhis ve tedavi için yetkililerden yardım istedi. İkizlerine Serabral Palsi (CP) hastalığı teşhisi konulduğunu söyleyen Yılmaz bu tür hastalıklar da fizik tedavi sayesinde iyileşme görüldüğünü söyledi.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN!Devlet hastanelerinde fizik tedavi bölümünün çok yoğun olduğunu ifade eden Yılmaz özel hastanelerde de bu tür tedavilerin pahalı olduğunu söyledi. İkizlerinin gözlerinin önünde yavaş yavaş eridiğini söyleyen Selda Yılmaz, "Ben gerekenleri yapıyorum ama bir sonuca varamıyorum. Çok zaman kaybım oldu. Bir tahlil için bir ay bekliyorum. Tek istediğim kızlarıma adam akıllı bakılması bunun içinde devlet büyüklerinden yardım istiyorum. Ben kimseden para istemiyorum. Bu hastalığın bir tedavisi varsa yurtdışında falan tedavisi için bana yardım edilsin. Çocuklarım 4 yaşına kadar kendi ihtiyaçlarını kendi görebilecek durumdaydı. Hastalıktan sonra kendileri bir bardak su içmeye bile muhtaçlar. Altlarını bezliyorum, yemeklerini yediriyorum, kızlarımın böyle yaşamasını istemiyorum. Kızlarım yeşil kartlı olduğu için özel hastanede fizik tedavi yaptıramıyorum. Ben kendim yaptırmayı denedim çocuğumun ayağı kırılıyordu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkizlerin dramı yürek burkuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN