Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rektör yardımcısını da telefonda dolandırdılar

Rektör Yardımcısı ve Dekan Prof. Dr. Osman Genç, kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcıya 37 bin lira kaptırdı. Prof. Genç, "Karatay'ın durumuna düştüm" dedi

Rektör yardımcısını da telefonda dolandırdılar
Kütahya'daki Dumlupınar Üniversitesi'nde Rektör Yardımcısı olarak görev yapan ve aynı zamanda Tıp Fakültesi Dekanı olan 51 yaşındaki Prof. Dr. Osman Genç, geçen hafta sınav komisyonunda görevlendirilince Adana'ya gitti. Sınavın ardından Kütahya'ya dönmek için hazırlık yapan öğretim görevlisinin telefonu çaldı. Kendisini 'Başkomiser Tarık' olarak tanıtan dolandırıcı, Prof. Genç'e "Terör örgütü hesabınızdaki parayı örgüte aktarmak üzere. Paranıza müdahale etmemiz gerekiyor. Devlet güvencesinde olacak ve operasyon bittikten sonra paranızı hesaba tekrar yatıracağız. Dediğimizi yapmazsanız terör örgütüne yardım ve yataklıktan cezaevine gireceksiniz" dedi. Dolandırıcı ayrıca "Arkadaşlarımız eşinizle de telefonla görüşüyor, isterseniz sizi eşinizle görüştürelim" dedi. Eşiyle telekonferans yöntemiyle görüştürülen Genç, karısının da "'polislerle görüştüğünü, hesabının terör örgütünün elinde olduğunun söylendiğini" anlatması üzerine paniğe kapıldı.

"GEÇMİŞ OLSUN" DEYİP KAPATTI
Prof. Genç, hesabındaki parayı çekip, kendisine verilen hesap numarasına 37 bin lira yatırdı. Hesaba para yatana kadar Genç'i telefonda tutan dolandırıcı daha sonra "Geçmiş olsun" diyerek telefonu kapattı. Prof. Genç, kendisini arayan numarayı araştırınca, numaranın kullanılmadığını öğrendi. Dolandırıldığını anlayınca polise başvuran Genç'in ifadesinde, "Profesör Canan Karatay'ın düştüğü hataya ben de düştüm. Sanki o an beni hipnoz etmişler gibiydi. Dolandırıcı ne dediyse yaptım. Parayı yatırdıktan sonra 'geçmiş olsun' diyerek telefonu kapattı" dediği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rektör yardımcısını da telefonda dolandırdılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN