Hafta sonu hava nasıl olacak?

Hafta başından beri etkili olan sıcak hava hafta sonu da devam edecek. Meteoroloji yetkilileri ülke genelinde sıcaklığın artacağını bildirdi.

Giriş Tarihi: 7.11.2014 07:32 Güncelleme Tarihi: 7.11.2014 11:28
Hafta sonu hava nasıl olacak?
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor, Marmara'nın batı kesimleri ile zamanla Kıyı Ege'nin yer yer parçalı ve az bulutlu, diğer bölgelerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte Marmara, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'da pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu bölgelerde 2 ila 4 derece olmak üzere Ülkemiz genelinde artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli, güneydoğu kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra Güney Ege kıyılarında kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

BAZI İLLERİMİZDE HAVA SICAKLIĞI

BURSA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu.(23)

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık.(18)

İZMİR: Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu.(22)

ADANA: Az bulutlu ve açık.(25)

Antalya: Az bulutlu ve açık.(24)

MERSİN: Az bulutlu ve açık.(23)

ANKARA: Az bulutlu ve açık.(16)

KONYA: Az bulutlu ve açık.(15)

TRABZON: Az bulutlu ve açık.(18)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.(10)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(20)

GAZİANTEP:
Az bulutlu ve açık.(20)

ŞANLIURFA: Az bulutlu ve açık.(22)

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin batı kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin güney ve batısında yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla kıyı kesimlerin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden sonra Güney Ege kıyılarında kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresi'nde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde pus ve sis hadisesi ile birlikte yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus ve sis hadisesi ile birlikte yer yer hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hafta sonu hava nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN