Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sonunda öldürecek'

2 yıl önce eski eşi Sevim Çıra'yı bıçaklayan Mehmet Dönmez 15 gün önce genç kadını ağır yaraladı. Sağ gözü kör olan Sevim Çıra "Bu adam beni öldürecek" dedi

Giriş Tarihi: 8.11.2014
'Sonunda öldürecek'
'da yaşayan Sevim Çıra 10 yıl önce Mehmet Dönmez ile ikinci evliliğini yaptı. İlk eşinden bir oğlu olan kadının bu evlilikten de bir kızı oldu. Ancak Mehmet Dönmez, eşine şiddet uygulamaya başladı. Ailesinin yanına sığınan talihsiz kadın eşinden boşandı. Bu arada başka biriyle evlenen Dönmez genç kadını rahatsız etmeyi sürdürdü. Yeni eşine de şiddet uygulayınca yine terk edilen Mehmet Dönmez, kendisini terk eden kadını zorla kaçırmaya çalışırken çıkan kavgada kayınpederini öldürdü. 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve 2006'da cezaevine girdi.

"ÖLDÜ" DİYE BIRAKTI
Eski eşi Sevim Çıra'yı rahatsız etmeyi sürdüren Dönmez nakledildiği Bursa Açık Cezaevi'nden iki yıl önce "kızımı göreceğim" bahanesiyle izin alıp Sevim Çıra'nın evinin kapıyı kırarak eve girdi ve kadına bıçakla saldırdı. Yüzü, burnu ve karnından bıçakladığı kadını 'öldü' diye bırakıp, kaçan Dönmez, eski kayınpederini arayıp "Başınız sağ olsun, kızını öldürdüm" dedi.

İKİNCİ KEZ SALDIRDI
Burnu kırıldığı için uzun süre nefes almakta ve konuşmakta zorlanan Sevim Çıra tam hayata dönmeye başlamışken 15 gün önce yine dehşeti yaşadı. Mehmet Dönmez bu kez Eskişehir Cezaevi'nden firar ederek Kütahya'ya gitti. Sevim Çıra'nın iki çocuğuyla birlikte yaşadığı eve giden öfkeli adam, "Beni görmüyorsan dünyayı da görmene gerek yok" diyerek kadını gözünden bıçakladı. Sevim Çıra bağırarak komşularından yardım isteyince Dönmez evdeki keserle genç kadının çenesini kırıp saçlarını derisiyle birlikte kopardı. Hareketsiz bir şekilde yatan kadının öldüğünü düşünen Dönmez kapıyı açık bırakıp evden çıktı. Ağır yaralanan kadın, hastaneye kaldırıldı. Zanlı ise yakalanıp cezaevine gönderildi.

YEMİYOR, KONUŞAMIYOR

Genç kadın daha iyileşmediği halde önceki gün 'yer yok' denilerek hastaneden çıkarıldı. Bıçaklandığı için sağ gözü görme yetisini kaybeden Çıra, çenesinde kırık olduğu için yemek yiyemiyor, güçlükle konuşabiliyor. Ailesi ile kağıda yazarak anlaşan kadın bacaklarında kırık olduğu için hareketsiz yatıyor. Güçlükle konuşabilen iki çocuk annesi Sevim Çıra, "En sonunda bu adam beni öldürecek" diyebildi. Duruma isyan eden anne Zeynep Çıra ise "Mahkeme kızım için koruma kararı vermişti. Ama ortada koruma filan yok. Kime sığınacağımızı bilemez olduk. Ağzını açamıyor, yeme-içme yok. Bu gidişle ölecek. Hastanede de 'Yer yok, hastanızı alın bir hafta sonra gelirsiniz' dediler. Sağlığına kavuşmadan hastaneden çıkarıldı" dedi.

ÜÇ KAREDE SEVİM ÇIRA GERÇEĞİ

İki çocuk annesi Sevim Çıra, 8 yıl önce kendisine şiddet uygulayan eşi Mehmet Dönmez'den ayrıldığında hayat doluydu. Eski eşinin ilk saldırısında burnundan ve karnından yaralanan kadın, 15 gün önce uğradığı ikinci saldırının ardından görme yetisini kaybetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sonunda öldürecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN