İç organları ters ama 80 yıldır sağlıklı

Bursa'nın Orhaneli ilçesinde 60 yıldır semercilik yapan ve iç organlarının ters olduğu yaklaşık 35 sene önce karıştığı kavgada yaralanınca anlaşılan 80 yaşındaki Ali Kaymaz, hayatını sağlıklı şekilde sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 9.11.2014 11:26
İç organları ters ama 80 yıldır sağlıklı
İlçe merkezinde oğluyla kafe işleten ve bu dükkanın arka bahçesinde semercilikle uğraşan Kaymaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mesleğine çocukluğunda başladığını söyledi.

O yıllarda, babasının isteğiyle semerci olan bir komşusunun yanında çırak olarak mesleğine başladığını belirten Kaymaz, "Semerciliği 60 yıldır sürdürüyorum. 1956'da askere gittim. Adapazarı'nda süvariydim. Orada çok eğitimler yaptık. Çok güzel geçti ve terhis olduk. Şu anda ise semercilik artık son günlerini yaşıyor ve bizimle ölecek" diye konuştu.

Kaymaz, yaklaşık 35 yıl önce bir kavgaya karıştığını anlattı. Bu kavgada, dalağından yaralanması nedeniyle acilen hastaneye kaldırıldığını dile getiren Kaymaz, "Doktor müdahale etti ve bana, 'Şansın varmış, dalağın öbür tarafta, yoksa durumun kötüydü' dedi. Ben de o gün dalağımın farklı yerde olduğunu öğrendim. Dalağım gibi kalbim, midem ve karaciğerim de ters tarafta. Her şey ters ama hayatım düz ve çok güzel gidiyor" ifadesini kullandı.

Şimdiye kadar hep spor yaptığını ve bu yaşında bile günde 4 saat yürüdüğünü vurgulayan Ali Kaymaz, mecbur kalmadıkça hastaneye gitmediğini sözlerine ekledi.

"ÇOK NADİR GÖRÜLEN BİR DURUM"

Kaymaz'ın, Orhaneli Devlet Hastanesi'nde çekilen röntgenini inceleyen Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Ersen Birgül ise iç organların ters olmasının çok nadir görülen bir durum olduğunu kaydetti.

Ciddi bir sağlık sorunu yaşamayan Kaymaz'ın son derece iyi göründüğünü bildiren Birgül, onun bu şekilde hayatını devam ettirmesinde sıkıntı olmadığını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İç organları ters ama 80 yıldır sağlıklı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN