Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trafik kazalarının ağır bilançosu

Küresel Yol Güvenliği Programı, Bloomberg fonu tarafından desteklenen 10 ülkeyi kapsıyor.Türkiye’de her gün 10 kişi trafik kazasında ölüyor.

Giriş Tarihi: 9.11.2014 12:57
Trafik kazalarının ağır bilançosu
Küresel Yol Güvenliği Programı, Bloomberg fonu tarafından desteklenen 10 ülkeyi kapsıyor. Programın amacı, "karayolu trafik kazalarında oluşan yaralanma, sakatlanma ve ölümleri önlemek için ülke düzeyinde yasaları ve uygulamaları geliştirmek olarak" açıklandı. Türkiye'de, Yol Güvenliği Programı'nın sivil toplum ortağı olan Sağlık Enstitüsü Derneği, emniyet kemeri ve hız kontrolü konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Günde ortalama 10 kişinin ölümü, 800'e yakın yaralanmayla sonuçlanan trafikte yaşanan çarpışmaları, sebepleri, alınması gereken tedbirler ile ülke gündeminde öncelikli sıraya taşımak amacıyla; ülkemizdeki trafik kazalarına bağlı oluşan yaralanma ve ölümlerin yüksekliği göz önüne alınarak, ilgili sivil toplum örgütleri ve meslek kuruluşları ile Küresel Yol Güvenliği Programı kapsamında bir çalışma grubu oluşturulup, durum raporu hazırlanması kararı alındı. Bu amaçla 9-10 Kasım 2014 tarihlerinde Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri "Yol Güvenliği Sivil Toplum Buluşması" adıyla düzenlenen toplantıda bir araya gelecek.

10 Kasım Pazartesi günü saat 11:30'da düzenlenecek basın toplantısında; "Türkiye Yol Güvenliği Durumu, Yol Güvenliği Türkiye Raporu Detayları, Kazaların Önlenmesi Amacıyla Alınması Gereken Acil Eylem Planı, Türkiye'de Emniyet Kemeri Kullanımı ve Hız Limitleri ile ilgili Alınması Gereken Acil Tedbir ve Uygulamalar" gündem başlıklarını oluşturacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafik kazalarının ağır bilançosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN