Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ata'sını asker selamı ile andı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 76. yılında saatler 09.05'i gösterdiğinde simitçi teyzenin Ata'sını asker selamı ile selamlaması herkesi duygulandırdı.

Giriş Tarihi: 10.11.2014 12:17
Ata'sını asker selamı ile andı
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 76. yılında Uşak kent meydanında yapılan törenle anıldı. Uşak kent meydanında yapılan anma törenine Uşak Valisi Seddar Yavuz, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Saat 09:05'de sirenlerin çalması ile birlikte saygı duruşuna geçildi, görevli polisler ise selam durdu. Boğazların düğümlenip gözlerin dolduğu anlarda kimisi Ata'sını asker selamı ile selamladı, kimisi de keyiflerini bozmayarak araçlarında oturdu.

SİMİTÇİ TEYZE ATA'SINI ASKER SELAMI İLE ANDI

Saygı duruşu sırasında onca kalabalık içerisinde kameralara takılan simitçi teyzenin asker selamına durması insanı duygulandırdı. Yıllardır Özel İdare binasının altında simit satan teyze, sirenlerin çalmasıyla Ata'sına saygısını asker selamı ile gösterdi.

KOAH HASTASI 90'LIK İSA DEDE HASTA YATAĞINDAN ATA'SINA ŞİİR OKUMAYA GELDİ

Uşak kent meydanındaki anma törenine son anda yetişen 90 yaşındaki KOAH hastası İsa Bozkurt hasta yatağından kalkarak anma törenine katıldı. Anma merasimine son anda yetişen İsa dede anıt önünde Ata'sına selam verdikten sonra kendi yazdığı şiiri okuyarak armağan etti. 1925 doğumlu İsa dede Atatürk'ün hayatını kaybettiği haberini dağda koyun güderken 12 yaşında öğrendiğini ve 76 senedir anma törenlerine katıldığını dile getirdi.

Çelenk koyma ve anma töreninin ardından, protokol üyeleri ve vatandaşlar gün boyu sürecek olan anma programına katılmak için alandan ayrıldılar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ata'sını asker selamı ile andı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN