Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hava durumu - Meteoroloji'den uyarılar

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 10.11.2014 10:56 Güncelleme Tarihi: 10.11.2014 11:06
Hava durumu - Meteoroloji'den uyarılar
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Kuzey ve Kıyı Ege, Bilecik, Eskişehir ve Bolu çevreleri ile Antalya'nın batı kıyılarının hafif yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte Marmara'nın doğusu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'da yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişikliğin olmayacağı, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

SİS, BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte Marmara'nın doğusu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'da yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BAZI İLLERDE HAVA SICAKLIĞI

BURSA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli.(20)
İSTANBUL: Parçalı bulutlu.(18)
İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı.(21)
ADANA: Parçalı bulutlu.(26)
ANTALYA: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, batı kıyıları aralıklı sağanak yağışlı.(24)
MERSİN: Parçalı bulutlu (25)
ANKARA: Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.(17)
KONYA: Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli.(18)
TRABZON: Az bulutlu ve açık.(20)
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(19)
GAZİANTEP: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu.(17)
ŞANLIURFA: Az bulutlu ve açık.(21)

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Bilecik çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EGE:
Parçalı ve çok bulutlu, Kuzey ve Kıyı Ege'nin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı, batısı yer yer çok bulutlu, Antalya'nın batı kıyılarının aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresi'nde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı, batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Eskişehir çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Bolu çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, batı kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğusunun iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, batı kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hava durumu - Meteoroloji'den uyarılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN