Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçesinde kaldığı hastaneye bakan talimatıyla yatırıldı

Edirne'de yaklaşık 9 aydır Keşan Devlet Hastanesi’nin bahçesinde kalan 52 yaşındaki Nurettin Yarımoğlu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun talimatıyla hastaneye yatırıldı.

Giriş Tarihi: 12.11.2014 11:49 Güncelleme Tarihi: 12.11.2014 11:50
Bahçesinde kaldığı hastaneye bakan talimatıyla yatırıldı
Edirne'nin Keşan İlçesi'nde hiçbir geliri ve sosyal güvencesi olmaması nedeniyle yaklaşık 9 aydır Keşan Devlet Hastanesi'nin bahçesinde kalan 52 yaşındaki Nurettin Yarımoğlu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun talimatıyla hastaneye yatırıldı.

Nurettin Yarımoğlu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun talimatı ve İl Sağlık Müdürlüğü'nün çalışmaları sonucu, tedavi olmak üzere Keşan Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Servisi'ne yatırıldı. Nurettin Yarımoğlu'nu, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Muhsin Kişioğlu ziyaret ederek, sağlık durumu hakkında hastane yetkililerinden bilgi aldı. Kişioğlu, burada yaptığı açıklamada, "Kalacak yeri olmadığı için Keşan Devlet Hastanesi bahçesindeki bankta kaldığı belirtilen Nurettin Yarımoğlu'na, Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun talimatları ile sahip çıkılmıştır. Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanlarımız tarafından öncelikle sığındığı hastane bahçesinden alınıp, kişisel temizliği yapılmış ve kendi isteği doğrultusunda Keşan Devlet Hastanesi'ne yatışı yapılmıştır. Yaklaşık 10 gün kadar tıbbi tedavisi devam edecek olan Nurettin Yarımoğlu için Keşan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile iletişime geçilerek kişiye maddi yardımda bulunulması sağlanmıştır" dedi.

Nurettin Yarımoğlu ise kendisine sahip çıkılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkür etti.

Kaynak: DHA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçesinde kaldığı hastaneye bakan talimatıyla yatırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN