Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nakil kollarıyla bebeğini sardı

Bebeğine Prof. Dr. Ömer Özkan'ın adını veren Cihan Topal "Oğluma sımsıkı sarılmanın mutluluğunu yaşıyorum" dedi

Giriş Tarihi: 12.11.2014
Nakil kollarıyla bebeğini sardı
Aydın'da yaşayan Cihan Topal 2008'de geçirdiği iş kazası sonucu iki kolunu kaybetti. Kol nakli olmak için Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne başvuran Cihan Topal'a şans 2 yıl sonra güldü. Muğla'da motosikleti ile geçirdiği kazadan sonra beyin ölümü gerçekleşen Fatih Demirel'in (23) organları bağışlandı.

TÜRKİYE'DE İLK ÇİFT KOL NAKLİ

Demirel'in kolları 26 Eylül 2010'da Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılan operasyonla Cihan Topal'a nakledildi. Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonla Türkiye'nin ilk çift kol nakli yapılan hastası olan Cihan Topal sağlığına kavuştu. Hayatını kâbusa çeviren kaza olduğunda 5 aylık Necile isminde bir kızı olan Topal, yıllar sonra yeniden aynı sevinci yaşadı. Topal'ın geçen Haziran'da bir erkek bebeği dünyaya geldi. Bebeğe Ömer Özkan'ın adını veren 33 yaşındaki Cihan Topal, kızını bebekken doya doya kollarıyla saramadığını belirterek, "Kızıma bebekken böyle sarılamamıştım. Şimdi oğluma doya doya sarılıyorum. Kollarımla çocuğuma sarılmak dünyanın en güzel duygusu. Oğluma sapasağlam kollarımla sımsıkı sarılınca dünyanın en mutlu adamı ben oldum. Ömer hocaya ne kadar teşekkür etsem azdır. Minnet borcumdan dolayı oğluma onun adını verdim. İnşallah oğlum da büyüyünce onun gibi bir doktor olur" dedi.

Prof. Dr. Ömer Özkan

Eşiyle birlikte ziyaret etti

Yaptığı ilk yüz nakli ve kol nakilleriyle Türkiye'nin en ünlü doktorlarından biri olan Prof. Dr. Ömer Özkan bir süre önce eşi Doç. Dr. Özlenen Özkan ile birlikte Aydın'a gidip, Cihan Topal'ı ziyaret etti. Topal'ın bebek sevincine ortak olan Özkan, çeşitli hediyeler getirdiği minik adaşını kollarına alıp bol bol sevdi.

HABER: MUSTAFA AKBAŞ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nakil kollarıyla bebeğini sardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN