Türkiye'nin en iyi haber sitesi

22 kilogramlık patates Guinness'e aday

Hatay'ın Samandağ ilçesinde yaşayan emekli Mithat Fatmaoğulları, evinin bahçesinde yetiştirdiği ve dünyanın en büyük patatesi olan 2 kiloluk patatesle Guiness Rekorlar Kitabı'na başvurmaya hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 13.11.2014 11:44
22 kilogramlık patates Guinness'e aday
Hatay'ın Samandağ ilçesinde yaşayan Mithat Fatmaoğulları, evinin bahçesinde yetiştirdiği ve dünyanın en büyük patatesi olan 22 kiloluk patatesle Guinness Rekorlar Kitabı'na başvuracak.

3 ay önce eşi ile birlikte evinin bahçesine tatlı patates eken emekli Mithat Fatmaoğulları (60), ektiği tatlı patatesin büyüklüğü karşısında hayretler içerisinde kaldı. Büyük uğraşlar vererek topraktan çıkarttığı patatesleri tartan Fatmaoğulları, birinin 22, diğerinin ise 8,5 kilogram olduğunu görünce, Guinness Rekorlar Kitabı'na başvurmaya karar verdi.

Eşiyle 2 kök tatlı patatesi evinin bahçesine ektiğini belirten Fatmaoğulları, bitki olgunluğa erdiğinde toplamak için toprağı kazdığını, normalden kat kat büyüklükte dev bir patatesle karşılaştığını söyledi. Hayatı boyunca bu büyüklükte bir patatesi ne gördüğünü ne de duyduğunu söyleyen Fatmaoğulları, "Topraktan çıkarttıktan sonra patatesi tarttık ve 22 kilo olduğunu gördük. Biz de Guinness Rekorlar Kitabı'na başvurmaya karar verdik" dedi.

Bu kadar büyük bir patatesin yetişeceğini hiç düşünmediklerini kaydeden Fatmaoğulları, 'Seneye artık birkaç dönüme patates ekeceğim böyle bir patatesin olması beni oldukça heyecanlandırdı. Seneye inşallah daha büyüklerini yetiştireceğim' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
22 kilogramlık patates Guinness'e aday
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN