Öğretmenin ölümünü çocuklardan sakladılar

İlkokul öğretmeninin trajik ölümünü öğrenen Milli Eğitim Müdürü rehber ekip kurdu. "Öğretmenin tayini çıktı" denilen çocuklara 1 hafta izin verildi

Öğretmenin ölümünü çocuklardan sakladılar
Aydın'da Yörük Ali Efe İlköğretim okulunun 2. sınıf öğretmeni Canan Azazi (44), önceki akşam tren yolundan geçerken raylarda dolaşan bir yavru köpeği kurtarmak isterken, kendisi trenin altında kaldı. 50 metre sürüklenen Canan öğretmen olay yerinde öldü. Canan öğretmenin ölüm haberini alan arkadaşları hastaneye koştu. Acılı aileyi teselli eden Türkiye'nin tek kadın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, öğrencilerin olaydan etkilenmemesi için bir ilke imza attı. Canan öğretmenin 22 öğrencisine, "öğretmenlerinin tayininin çıktığını" söyleyerek bir hafta izin veren Töre, öğrencilerin olaydan etkilenmelerini önlemek için rehber öğretmenlerden oluşan 5 kişilik ekip kurdu.

VELİLERİ DE O TESELLİ ETTİ

Okul yönetimi, dün sabah Canan öğretmenin masasında ve sınıfında, fotoğrafı ve karanfillerle anma köşesi oluşturdu. Olayı sabah okula gelince öğrenen bazı veliler gözyaşlarına boğuldu. Sınıfta toplanan velileri de teselli eden Töre, "Çocuklarınız bu hafta evlerinde kalsın. Kriz ekibimiz çocuklarınızla sürekli temas halinde olacak. Sizlere ve öğretmenlerimize her türlü desteği vereceğiz. Sınıfımıza da en kısa zamanda yeni bir öğretmen atayacağız" dedi. Veliler, onlara anne şefkati gösteren Canan öğretmenin ölümünü, çocuklara açıklamakta zorlandıklarını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmenin ölümünü çocuklardan sakladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN