Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'nin değerlendirmelerine göre Türkiye geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek

Giriş Tarihi: 16.11.2014 09:40 Güncelleme Tarihi: 16.11.2014 10:44
Havalar nasıl olacak?
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmelerine göre, Türkiye'nin genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzeyi, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ile Çanakkale'nin iç kesimleri, Balıkesir'in kuzeyi, Bursa, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Sivas, Kayseri, Niğde'nin doğusu, Düzce, Bartın ve Zonguldak çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, Doğu kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, ilk saatlerde güneydoğu kesimlerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU


MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Çanakkale'nin iç kesimleri, Balıkesir'in kuzey ilçeleri ve Kırklareli çevrelerinin hafif olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu, doğusu parçalı ve çok bulutlu, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Göller yöresinde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU:
Parçalı ve çok bulutlu, Sivas ve Kayseri ile Niğde'nin doğu kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey ve doğu kesimlerde yer yer hafif pus ve sis olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ:
Parçalı ve çok bulutlu, Düzce ile zamanla Zonguldak ve Bartın çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ:
Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Ordu ve Tokat ile zamanla Amasya ve Samsun çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer hafif pus ve sis olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis ile zamanla Şanlıurfa çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU


BURSA: Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere sağanak yağışlı (16)

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı (16)

İZMİR: Az bulutlu ve açık, sabah saatlerinde puslu (18)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı (23)

Antalya: Parçalı ve az bulutlu (23)

MERSİN: Parçalı ve çok bulutlu (23)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu (16)

KONYA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif puslu (15)

TRABZON: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı (17)

ERZURUM: Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmurlu (7)

DİYARBAKIR: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı (18)

GAZİANTEP: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı (17)

ŞANLIURFA: Parçalı çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak yağışlı (21)

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN