Organ değil evlat da bağışladı

8 yıl önce anne böbreğiyle yaşama sarılan, nakilden 2 yıl sonra kızı doğan Şehnaz öğretmen, "Annem bana hem hayat, hem de evlat bağışladı" dedi

Giriş Tarihi: 16.11.2014
Organ değil evlat da bağışladı
Öğretmen olan Şehnaz Özgüç, 8 yıl önce Ardahan'da görev yaparken gıda zehirlenmesiyle kaldırıldığı hastanede iki böbreğinin de iflas ettiğini öğrendi. Kendisini ciddi bir hastalığın pençesinde bulan genç öğretmen, annesinin verdiği böbrekle sağlığına kavuştu. Nakilden 2 yıl sonra Uğur Özgüç'le evlenen Şehnaz öğretmenin İrem adını verdiği bir kızı oldu. Muğla'nın Milas ilçesinde bir okulda matematik öğretmeni olarak görev yapan 34 yaşındaki Şehnaz Özgüç, böbreklerinin iflas ettiğini öğrenince büyük şok yaşadığını belirterek, "Ya diyalize bağlı yaşayacaktım, ya da bir an önce organ nakli yapılacaktı. Eğer o zaman nakil olmasaydım, ömrüm yıllarca öğrencilerimden ayrı, diyaliz makinelerinde geçecekti. Belki de sağlığım daha da kötüye gidecekti ve en önemlisi evlenip anne olamayacaktım. Annem bana hem hayat, hem de evlat bağışlamış oldu" dedi.

6 YIL SONRA ARADILAR
Şimdi 2.5 yaşındaki kızıyla vakit geçirmenin keyfini yaşayan genç öğretmen "Nakil olmama rağmen adım böbrek bekleyenler listesinde unutulunca 6 yıl sonra 'Size uygun donör bulundu' diye telefon geldi. O zaman bir kez daha anneme minnet duydum" dedi. Şehnaz öğretmen, Milas İlçe Sağlık Müdürü olan ablası Duygu Sarı ile birlikte, organ bağışıyla ilgili düzenlenen etkinliklere katılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Organ değil evlat da bağışladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN