İhanete 5 milyon liralık dava açtı

Giriş Tarihi: 17.11.2014
İhanete 5 milyon liralık dava açtı

Aldatıldığını eşinin iPad'indeki fotoğraflardan gören Aslı Ilgın Ö., boşanma davası açıp 5 milyon lira tazminat istedi. Fotoğraflar mahkemeye delil olarak sunuldu

Diş hekimi Aslı Ilgın Ö. ile Londra'da 170 ayrı yerde şubesi bulunan iç giyim mağazalarının üst düzey yetkilisi Emre Ö. 2010 yazında nişanlandı. Nisan 2011'de ise Polat Otel'de muhteşem bir düğün yapıldı. Düğün gecesi, söz ve nişanda takılan takı ve bileziklerin hepsini Emre Ö. ile babası Hasan Ö. alıp kasalarına koydu. Balayı dahi yapmayan çift, iki gün sonra Londra'ya döndü. Ancak Aslı Ilgın Ö.'nün Londra'ya alışması zor oldu. Londra'da da diş hekimliği yapabilmek için denklik sınavlarına hazırlanan Aslı Ilgın Ö., 2012 Mart ayından 2013 Mayıs ayına kadar kocasının yanında çalıştı. Birkaç kez girdiği sınavdan istenen notu alamayan ve Londra'da mutsuz olan Aslı Ilgın Ö.'nün eşi ile de arası açılmaya başladı. İstanbul'a dönme sözü veren Emre Ö. ailesinin baskısıyla karşılaşınca geri adım attı. Bu arada Aslı Ilgın Ö. çocuk sahibi olabilmek için Mayıs 2014'te ciddi bir kist ameliyatı geçirdi. Ameliyat sırasında bile "işim var" diyerek eşinin yanında olmayan Emre Ö.'nün daha sonra eşine "Medeni bir şekilde anlaşmalı olarak boşanalım" dediği, annesinin de "Emre mutsuz, sen mutsuzsun. Gelin ayrılın" diyerek baskı yaptığı iddia edildi. Kocasının hayatında başka bir kadın olduğundan şüphelenen Aslı Ilgın Ö. ise bir gün gizlice sevgililer gününde hediye ettiği iPad'ini açtı. Emre Ö.'nün şirkette aynı departmanda çalıştığı bir kadını kapak resmi yaptığını, kendi fotoğrafını ise sildiğini gördü. Kadınla kocasının yatakta çekilmiş fotoğraflarını da bulan Aslı Ilgın Ö. kocasını arayarak, "O çarşaflar, yatak, yorgan her şey benim. Kitaplarım bile başucumda duruyor" diye bağırıp evi terk etti.

'TAKILARI İADE ETSİNLER'
Çiftin Londra'da bulunan mallarının paylaşımı ile ilgili dava haklarını saklı tuttuklarını belirten Aslı Ilgın Ö.'nün avukatı Sibel Engin şunları söyledi: "Kaçırılan takıların ve paraların iadesini istiyoruz. Müvekkilim de yaşadığı travmadan dolayı çalışamaz hale gelmiştir. Aylık 10 bin lira tedbir nafakası ile 2 milyon lira maddi, 3 milyon lira manevi olmak üzere toplam 5 milyon lira tazminat talep ediyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhanete 5 milyon liralık dava açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN